• PAYLAŞ

Ahşap Mobilya Cilası Evde Nasıl Yapılır ?

  • 05/08/2016 - 19:35
  • 0 Yorum
  • 1262 görüntüleme

Bir çok alanda artık bakım malzemeleri üretiliyor, neredeyse evimizdeki her alanda kullanmak üzere bir bakım malzemesi bulunuyor. Hazır olarak satın alınması mümkün olan bu malzemelerin her birini evimize almak ev bütçesine ciddi bir yük olmasının yanı sıra bu malzemelerin genelini evde kendimizin yapması mümkün. Evde kendinizin hazırladığı bakım malzemeleri kullanım açısından son derece kaliteli olması ile beraber, verdiği sonuçlar sizleri şaşırtacak kadar mükemmeldir. İlk olarak bilmelisiniz ki sanayi tipi üretilen bütün bakım malzemeleri zehirli kimyasal bileşenlerden oluşmakta, bakım yaparken aynı zaman da evimize kimyasal malzemeleri de soktuğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Hazır olarak alacağınız bir yardımcı bakım malzemesi kullanımı son derece basit gibi görünse de belli bir zamandan sonra bileşenlerinde buluna kimyasal maddeler aşınmalara neden oluyor.

ahsap-mobilya-cilası-evde-nasıl-yapılır

Evlerinizde bulunan ahşap eşyaların doğallığı ve sadeliğin verdiği güzellik paha biçilemez, ahşap mobilyaların en zor yanı bakımları ve cila istemeleridir. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz mobilya cilasının detaylarını sizler için araştırdık ve detaylarını hazırladık aşamaları takip ederek sizde evinizde kolayca mobilya cilası hazırlayabilirsiniz.

Mobilya Cilası  Malzemeleri ;

-1 su bardağının 3 / 4 zeytinyağı

-1 su bardağı 1 / 4 damıtılmış beyaz sirke

-1 tatlı kaşığı kadar limon suyu

-1 fincan ve 1 ölçme hunisi

-1 küçük plastik kap

Mobilya Cilası Hazırlanışı ;

Mobilya cilamızı hazırlarken ilk olarak hazırladığınız kabın içine zeytinyağını koyun. Üzerine hazırladığınız sirkeyi ilave edin. Zeytinyağı özellikle ahşap mobilyayı besler ve sirkenin özelliği ise temizlenmesine ve yenilenmesine son derece yardımcı olur.

Hazırladığımız zeytin yağı ve sirke karışımının ardından, bir limonu ikiye kesin ve limon suyunu zeytinyağı ve sirkenin karışımının içerisine ilave edin. Yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı limon suyu yeterli olacaktır. Limon suyunun özelliği ahşaplarınızın üzerinde bulunan lekeleri çıkaracağı gibi ahşabın nemlenmesine son derece yardımcı olacaktır.

İlave ettiğiniz bütün karışımı daha önceden hazırladığımız huni yardımı ile cam bir şişe – kavanoz içerisine alarak, karışımı kullanmadan mutlaka iyice çalkalayın. Yumuşak tüy bırakmayacak bir bezin üzerine az miktarda karışımdan koyun ve ahşaplarınızı yumuşak hareketlerle silmeye başlayın. Silme işleminin tamamlamanızın ardından kuru ve tüy bırakmayacak bir bezle tekrar ahşaplarınızı silmeyi unutmayın. İşlem tamamlandığında bir daha hazır yardımcı malzeme kullanmayacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉