• PAYLAŞ

Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır ?

  • 04/08/2016 - 23:52
  • 0 Yorum
  • 1050 görüntüleme

Microsoft ‘un kullanıcılarına sunduğu en son işletim sistemi olan  Windows 10’ sürümünün yeni özelliklerinden bir tanesi de bilgisayar üzerinde bulunan donanımlara otomatik olarak sürücüleri yükleyebilmesi.

Kullandığımız kişisel bilgisayarlarımızın üzerine bulunan donanımları bazı yazılımlar sayesinde hiç uğraşmadan otomatik olarak bulup yükleyebiliyoruz. Kullandığımız bu yazılımlar bir çok zaman doğru sürücüleri yükleseler de mutlaka yüklenen yazılımlar arasında eski sürümler oluyor. Bu yönteme alternatif olarak bilgisayarınızda bulunan donanımın kimlik numarası ile arama yaparak doğru sürümü internetten kendiniz direk indirip kurabilirsiniz. Windows 10’ nun yeni özellikleri arasında Windows Update taraması yaptığında aynı zamanda donanım sürücülerini de yükleme yapılıyor. Bu durum da yapılmış olan sürücü yüklemeleri otomatik olarak yapılıyor. Bu şekilde yapılan sürücü  güncellemeleri bilgisayarınızın üzerinde bulunan sürücüden daha başka bir sürüm oluyor ve bilgisayarınızın çalışması eskisinden çok daha da kötü hale geliyor. Bu otomatik olarak yüklenen güncellemelerle karşı karşıya kalmamak için aslında izlenmesi gereken yol oldukça basit. Yapılması gereken Windows 10 otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak.

Kullandığınız Windows 10 işletim sisteminizde otomatik sürücü güncellemelerini kapatmak için izlemeniz gereken yol ;

-Başlat menüsüne tıklıyoruz ardından > Denetim Masası sekmesi >  Donanım ve Ses sekmesi  \ Aygıtlar ve Yazıcılar sekmesini izleyerek ekranda bulunan bilgisayar simgesinin üzerine sağ tıklayın. Açılan sekmeden Aygıt Yükleme Ayarları sekmesine  tıklayın.

windows10-guncelleme-nasıl-kapatılır

Aygıt Yükleme Ayarları sekmesine tıkladığınızda, karşınıza çıkan ekranda Aygıt Yükleme Ayarları seçenekleri çıkacak. Açılan sekmedeki kutucuklar arasında Hayır, Ne yapılacağı Benim Seçmeme İzin Ver yazan kutucuğunu işaretlemek için tıklayın.

windows10-guncelleme-nasıl-kapatılır

Hayır, Ne yapılacağı Benim Seçmeme İzin Ver seçeneğine tıkladığınızda alt kısımda yeni seçenekler açılacaktır. Açılan yeni seçeneklerden Hiçbir Zaman Windows Update Sürücü  Yazılım Yükleme sekmesi bulunacak bu sekmeyi işaretliyoruz. Bu işlemleri tamamladıktan sonraki aşamada Değişiklikleri Kaydet sekmesine tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

windows10-guncelleme-nasıl-kapatılır

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉