• PAYLAŞ

Deri Ev Eşyaların Bakımı Nasıl Yapılır ?

  • 05/08/2016 - 19:56
  • 0 Yorum
  • 986 görüntüleme

Evlerinizde bulunan deri eşyalar şıklık ve kaliteleri son derece ilgi çekicidir. Deri eşyaların güzelliklerinin yanı sıra bakımları da oldukça zor ve dikkat gerektirir. Deri eşyalar genel olarak sıcaklardan fazlasıyla etkilenir doğal malzemelerden üretildikleri için de aslında doğal olarak bakımlarının yapılması son derece önem taşır. Deri eşyaların bakımlarında bir çok yardımcı madde bulunmakta, bu yardımcı maddeler ilk zaman kullanıldıkların oldukça olumlu sonuçlar verse de zaman içerisinde bu aşınmalar deri üzerinde bulunan boyanın çıkmasına neden olmakta. Deri eşyaların tamamı özel bakım ister bu ev eşyalarının dışında kullandığımız ayakkabı, çanta, kemer ve buna benzer bütün ürünler bakımları konusunda oldukça dikkat ister. Deri eşyalar üzerinde yapılan ufak temizleme hataları kesin olarak kalıcı hasarlara neden olur.

Deri eşyalarımızın bakımlarında son derece seçici ve dikkatli olmalısın hazır olarak satın alınan yardımcı maddeleri mutlaka kullanmadan önce detaylı olarak kullanma kılavuzlarını okumalı, bunun haricinde uygulama yapmadan önce mutlaka eşyanızın görünmeyen bir noktasında denemelisiniz. Denem uygulaması yapıldıktan sonra en az 20 dakika kadar beklemeli sonuçtan tam olarak emin olduktan sonra kullanmalısınız. Evinizde bulunan deri eşyaların kullanılan derinin, üzerin de bulunan boyanın yapısına göre farklılık gösterir bu yüzden de deneme uygulaması yapmak deri eşyalarınızın uzun ömürlü olması açısından son derece önemlidir.

Evinizde bulunan deri eşyalarınız doğal yollarla da temizleyebilirsiniz, sizlere evlerinizdeki deri eşyaları temizlemeniz için evde hazırlayabileceğiniz doğal bakım malzemesi önerisi hazırladık. Sizlere önerdiğimiz bakım malzemesi tamamen doğal ve bakım amaçlıdır.

deri-esyaların-bakımı-nasıl-olur

Deri Bakımı İçin Gerekli Malzemeler ;

-1 adet kağıt havlu

-1 su 1/4 bardağı sirke

-1 su 1/4 bardağı zeytinyağı

-10 damla portakal veya limon esansı yağı (isteğe bağlı)

-1 adete küçük kase

Hazırlanışı ;

Evinizdeki deri eşyalarınızı bakım ve temizleme yapmadan önce ilk olarak elektrik süpürgesiyle üzerindeki tozları iyice alın. Sonra nemli bir bezle veya kağıt havlu yardımı ile deri eşyalarınızın silerek tozunu alın.

Küçük bir kapta içerisinde sirke ve zeytinyağını iyice karıştırın. Sıvılar, tamamen farklı yoğunluklara sahip olduğundan dolayı yağ ve sirke tam olarak bir araya gelmeyecek. Sirkenin özelliği, deri eşyalarınıza zarar vermeden temizler ve lekeleri çıkarır, zeytinyağının özelliği deri eşyaları nemlendirir ve bakımını sağlar. Hazırladığınız karışıma isteğe bağlı olarak ekleyeceğiniz uçucu olan yağlar ise eşyalarınızın taze ve güzel kokmasını sağlar.

Bu karışımı hazırladıktan sonra, kullanmadan hemen mutlaka kontrol etmelisiniz. Eşyalarınıza zarar verip vermediğini görmeniz adına kağıt bir havluyu karışıma batırın. Mobilyanın görünmez olan bir kısmında test edin. Test yaptığınız kısmı iyice ovalayın ve kuruması için aşa yukarı 20 dakika bekleyin.

Deri mobilyalarınızın kesinlikle zarar görmediğinden tam olarak emin olduktan sonra tüm deri eşyalarınızı hazırladığımız sıvı yardımı ile dairesel hareketlerle temizleyin. Ardından deri eşya üzerinde  yağ kalmaması için kağıt havlu yardımı mobilyalarınızı silin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉