• PAYLAŞ

Köpek Nasıl Yıkanır ?

  • 05/08/2016 - 20:24
  • 0 Yorum
  • 900 görüntüleme

Evlerimizde bulunan dostlarımız olan köpekler insanoğlunun en iyi dostları olarak bilinir. Köpeklerin yapıları gereği her açıdan insanlara göre farklılık gösterir bu nedenden dolayı da evimizde bulunan kendi kullandığımız temizlik malzemeleri köpekler için uygun değildir.

Köpekler Hangi Şampuanla Yıkanmalı?

Köpeklerin cilt yapıları tamamen bizim cilt yapımızdan farklıdır bu nedenle köpeklerimizi yıkarken özel olarak üretilmiş şampuanları kullanmamız gerekmekte. Kendi kullandığımız ürünleri köpekler üzerinde kullandığımız da egzama, mantar gibi deri hastalıklarına zaman içinde neden olur. Köpekler için üretilmiş olan şampuanlar veya köpükler son derece sağlıklı çözümlerdir.

kopek-nasıl-yıkanır

Köpekler Ne Kadar Sıklıkla Yıkanmalı

Köpeklerin cilt yapılarının bizlerden farklı olduğunun altını çizmiştik bunların en önemlisi derilerinin üzerinde bulunan yağ tabakası yaşamları için önem arz etmektedir. Yıkama esnasında derilerinin üzerinde buluna bu yağ tabakası azları ve köpekler bu yağ tabakasını tekrardan oluşturmak için derilerinden bir çeşit sıvı salgılarlar ve bu da kokuya neden olur. Kısaca köpeklerinizi ne kadar sık yıkarsanız o kadar çok kokar. Be nedenle en az 1 ay ara ile yıkamalı eğer evde bakıyor çok kirlenmiyorsa yıkamak yerine temizleyici köpük kullanarak sadece silip tarayın.

Köpek Yıkamak için Suyun Sıcaklığı Nasıl Olmalı

Köpeklerin hassas oldukları konulardan biri su sıcaklığıdır, yıkadığınız su ne çok sıcak nede çok soğuk olmalıdır. Su ılık kavramından az daha soğuk olması tama kıvamıdır sıcak su köpeklerde tüy dökülmesine neden olur.

kopek-nasıl-yıkanır

Köpekler Nasıl Yıkanır?

Köpekleri yıkarken dikkat edilmesi gereken birkaç detay var. Bu detaylar arasında en önemlisi köpekleri yıkarken kulaklarına kesinlikle su kaçmamasına dikkat etmek olmalıdır. Bu durum köpeklerde kolaylıkla iltihabi sorunlara yol açar. Buna önlem olarak yıkama öncesi kulaklarını pamuk ile kapatmak bu tür olayların yaşanmasına engel olacaktır.

Köpekleri yıkarken mutlaka ılık su ile yıkamalı bu esnada eğer uzun tüylü bir dostumuz var ise tüy tarağı ile tarayarak yıkamalıyız. Kullanacağımız şampuan kesinlikle derisine uygun olmalı ve yıkama esnasında derisi üzerine masaj yapar gibi su tutarak yıkanmalıdır. Yıkama işleminin sonunda son derece iyi durulandığından emin olmalısınız derisinde kalan şampuan kalıntıları kaşıntıya neden olabilir.

Yıkama işlemi tamamlandığın de en önemli detay kurulama aşamasıdır asla sıcak bir fön kullanılmamalı bu tüylerinin dökülmesine neden olacaktır. Kuru bir havlu yardımı ve fön makinası ayarlanıyorsa en ılık ayarında kurulama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉