• PAYLAŞ

Basenden Kilo Nasıl Verilir ?

  • 05/08/2016 - 20:31
  • 0 Yorum
  • 1201 görüntüleme

Bölgesel kilo vermek bir çok bayanın hayali olmasına rağmen oldukça  zordur. Özellikle basen bölgesine dayalı kilo vermek isteyen bayanlar genel olarak  çözümün katı diyetlerde veya sıkı spor programlarına dayalı olduğunu düşünürler. Maalesef diyetin veya spor programının yanlış olarak uygulanması ancak kısa süreli çözümler getirecektir. Bu yöntemler dışında, kilo verdirdiği iddia edilen haplar, ayakkabılar, bantlar buna benzer ürünler satış amacı güderler ve başta işe yarasalar dahi zamanla verdiğiniz kiloları fazlası ile geri alabilir, aynı zaman da sağlığınızdan dahi olabilirsiniz. Basen bölgesindeki kilolar oldukça zor kilo kaybı yaşanan bölgelerdir ve kurtulmak için,  verdiğiniz kiloları almamak için oldukça uzun vadeli, son derece kalıcı yöntemler seçmeli, hayat tarzınızda dahi biraz değişiklikler yapmalısınız.

Katı bir uygulayıp ve bu diyet çerçevesinde kalıp, vücudunuzun alması gerektiğini düşündüğünüz besinlerden mahrum bırakarak zayıflamaya odaklanmalısınız. Kesin olarak beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz. Beyaz ekmek, tuz, şeker, alkol kullanımından kesinlikle kaçınmalı, geç saatlerde asla yemek yememelisiniz. Lifli gıdaları tercih etmeli ve mevsim meyveleriyle beslenmeli, gün içerisinde bol su tüketmelisiniz.

basenden-kilo-nasıl-verilir

 

Hayatınız da rutin olarak tükettiğiniz yüksek kalorili bütün yiyecekleri listeleyin ve bunları teker teker yemeği bırakarak hayatınızdan çıkarın. Mümkünse yağsız ve hafif olanlarını tercih edin. Meyve ve sebzelerle  barışın, mümkün olduğu kadar sık tüketin.

Yürüyüş yöntemi, yapılması en basit ve en etkili basen eritme metotlarından biridir. Özellikle sabahları aç karnına çıkacağınız tempolu yürüyüşler,  forma girme ve kalori yakma açısından yardımcı olacaktır. 45 dakikalık tempolu yürüyüşlerle dördüncü hafta sonlarında farkı açıkça görmeye başlayabilirsiniz. İstediğiniz fiziki görüntüye kavuşmanın yanında genel sağlığınız için yürüyüş son derece gereklidir.

Akşamları bisiklet sürmek  bacaklarınızı oldukça kuvvetlendirirken basen bölgesinden kilo vermenizi sağlayacaktır. Akşamları ve pazar günleri bisiklete binerek iyi vakit geçirmiş olmanızın yanında yağ yakmış olursunuz. Yaşadığınız bölge dışarıda bisiklete binmeye uygun değilse  fitness bisikleti kullanabilirsiniz tabi 45 dakikalık programı aksatmadan.

Bisikleti, yürüyüş ile destekleyerek süreci hızlandırabilirsiniz. İki adet kaldırabileceğiniz ağırlıktaki dambıl ile bacaklarınızı hızla forma sokacak ve basenlerinizi hızlıca erimesini  sağlayacak egzersizleri günde onar taneden oluşan üç set yapabilirsiniz. Dambıl ile yapacağınız egzersizleri kendiniz belirleyebileceğiniz gibi iki elinizde dambıl varken ayaklarınız öne ve arakaya koca bir adım atarak ve pozisyonu da hafif oturur gibi ayarlayarak 1 dakikalık setler halinde uygulamanız bacak ve basenleriniz konusunda son derece yardımcı olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉