• PAYLAŞ

Akıllı Telefonlarda Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

 • 06/07/2017 - 12:00
 • 0 Yorum
 • 660 görüntüleme

Gün geçmesin ki akıllı telefonlar için yeni bir uygulamaya duyulmasın. Bu uygulamalardan bazıları çok gereksiz olurken bazılarını gerçekten kullanmanız gerekiyor. Bu sayede hayatımızı daha rahat bir şekilde yaşayabiliyor ve zorlandığımız birçok işi rahat bir şekilde yerine getirebiliyoruz. Akıllı telefon piyasasında işletim sistemine sahip iki marka bulunmaktadır. İOS ve Android sistemlerinin ikisinde de çalışan çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Aşağıda size tanıtacağımız uygulamalarda bu konuda size yardımcı olacaktır. Kolay bir şekilde telefonunuzu yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi uygulamaları ve özelliklerini sizler ile paylaşmaya çalışalım. Bu uygulamalar hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgi verelim.

 1. Halide

Harika bir fotoğraf çekme ve düzenleme uygulaması. Apple ve Twitter’ın eski çalışanları tarafından ortaya çıkarıldı. Odaklanma, ışık, iso kontrolü, raw çekimi ve shutter kontrolü sağlıyor. Profesyonel fotoğraf çeken insanların ihtiyaç duydukları özellikleri bir araya toplayan bir uygulamadır.

 1. Prelnsta

Türk bir geliştirici tarafından hayata geçirilen bir uygulamadır. Bu uygulamada iki adet fotoğraf atıyor ve  anonim insanlar tarafından en çok beğeni alanı Instagram’a yüklemenizi tavsiye ediyor. Özellikle birbirine yakın iki fotoğraf hakkında kararsız kaldığınızda bu uygulama size yardımcı olacaktır.

 1. NOISE

Müziği çok seven bir kişiyseniz bu programı mutlaka indirmelisiniz. Trap müzik başta olmak üzere elektronik müzik severlerin ilgisini çekenler kullanabilecekleri bir uygulamadır.

 1. Timbre

Şu an için sadece Android sisteminde olan bir uygulamadır. Bu uygulamanın özelliği ses kesme ve düzenleme işini yerine getirmesidir. Sevdiğiniz şarkıların belirli bir bölümünü keserek zil sesi yapmanıza yardımcı olan bir uygulamadır.

 1. Fenix

Android sisteminde olan bir diğer uygulamadır. Twitter’in resmi uygulaması telefonunuzu zorladığı anlarda bunu kullanmanız faydalı olacaktır. Aynı görevi daha uygun ve düşük bir özellik ile kullanmanıza yardımcı olmaktadır.

 1. WeDo

Yapılacaklar listesi hazırlamak için kullanabileceğiniz çok kullanışlı bir uygulamadır. Akıllı telefonunuz ile birlikte bilgisayarınız ve tabletiniz ile eş zamanlı olacak çalışabilmektedir. Tüm cihazlar ve sistemler için ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 1. AUTOSET

Bu uygulama biraz daha derinlemesine bir hizmet sunmaktadır. Android cihazlarda wifi, bluetooth ve açılma ve kapanma gibi işlemleri yerine getirme görevlerini yapmanıza imkan tanıyor. Mesela bir oyunu başlattığınızda otomatik olarak mobil veriyi açmanıza ya da kapatmanıza imkan tanıyor. Tekrar o alana gitmenize gerek kalmadan işlemi gerçekleştiriyor.

 1. Tint

Kendinize ait ve iki renkten oluşan harika bir duvar kağıdı yapmak istiyorsanız bu uygulama tam aradığınız işi görecektir. Şu an sadece Android’te bulunmaktadır. Yakın gelecekte İOS için sürümü yayınlanacaktır.

 1. Walls for Reddit

Reddit’i duyanlar bilecektir birçok duvar kağıdının olduğu bir platformdur. Bu uygulama Reddit üzerinde bulunan tüm duvar kağıtlarını daha kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır. Ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 1. InstaSwipe

Panoramik fotoğrafların istenildiği şekilde kesilerek İnstagram üzerine yüklenmesine imkan tanımaktadır. İnstagram’ın bir süre önce yayınladığı birden fazla fotoğraf atma özelliğini daha kullanışlı bir hale getirmektedir.

 1. Upflix

Netflix kütüphanesi ve tv şovları hakkında daha detaylı bilgi vermek ve izlemek istediklerinizi işaretlemenize yardımcı olan bir uygulamadır. Özellikle yeni filmler ve diziler keşfetmek isteyenler için harika bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Hem Android hem de İOS için rahatça indirebilirsiniz.

 1. Night Owl

Ekran parlaklığınızı mümkün olan en düşük seviyede ayarlama imkanı sunan bir programdır. Bu sayede karanlık bir ortamda yüksek bir ışık ile telefonunuzu kullanmak zorunda kalmanız gerekmiyor. Hatta zamanlama özelliği ile birlikte daha rahat kullanabilirsiniz.

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉