• PAYLAŞ

Aloe Vera’nın Faydaları Nelerdir?

  • 27/06/2017 - 10:00
  • 0 Yorum
  • 605 görüntüleme

İnsanlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte ne kadar modern tıpa yönelmiş olsalar da, alternatif tıp hala oldukça fazla kullanılmaktadır. Doğanın bize sunduğu bu kolaylıklar sayesinde hem doğal besinler tüketmiş, hem de tedavi olmuş oluyoruz. Alternatif tıp için kullanılan en önemli bitkilerden biri de hiç şüphesiz aloe veradır. Özellikle kozmetik ürünlerinde oldukça fazla kullanılan bu bitki, oluşturduğu birçok karışım ile de oldukça fayda sağlamaktadır. Bu yazımızda aloe veranın yararları üzerinde duracağız.

Aloe Vera Ne İşe Yarar?

Tıp dünyası ne kadar ilerlemiş olsa da, hala alternatif tıpın yaptığı işlevlere ulaşamadığımız birçok alan var.  Aloe vera da alternatif tıbbın mucizesi niteliğinde bir bitkidir. İşte aloe veranın yararları!

  • Kanser ile Savaşır

Aloe vera bitkisi, düzenli kullanımı sağlandığı zaman kansere karşı savaşabilmektedir. Aloe vera çayı hazırlanıp, düzenli bir şekilde tüketildiğinde; vücutta bulunan kanser tümörleri küçülmeye ve zamanla yok olmaya başlamaktadır. Tümörlerin büyümesine engel olurken aynı zamanda kansere yakalanma riskini de azaltır.

  • Kalp Sağlığına Oldukça İyi Gelir

Bazı bitkilerin kullanıldığı ve içerisinde aloe veranın da bulunduğu karışımlar kalp ve damar sağlığına oldukça büyük bir katkı sağlar. Damar tıkanıklığının önüne geçebilen bu karışımlar, kan akışının da hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu özellikleri sayesinde vücuttaki oksijen dolaşımına oldukça büyük katkı sağlar. Oksijenin düzenli olarak dolaşımı kalp ve damar sağlığı için en önemli konulardandır.

  • Sindirim Sistemini Düzenler

Düzenli olarak aloe vera tüketimi, bağırsakların daha iyi çalışmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca midedeki sindirimin kolaylaşmasını ve böbreklerin daha sağlıklı çalışmasına da yardımcı oluyor.

  • Kolestrol Düşmanıdır

Kolestrol, çoğu insanın baş belası durumunda ve ülkemizde birçok bireyde kolestrol hastalığı mevcut. Aloe vera vücuttaki yüksek kolestrolün düşmesine yardımcı olur. Düzenli olarak aloe vera çayı tüketimi, vücuttaki kolestrolün düşmesine ve daha sağlıklı bir yaşama yardımcı olur.

  • Cildi Güzelleştirir

Kozmetik ürünlerinde sıklıkla kullanılmasının sebebi, cilde verdiği yenilik hissidir. Yüksek oranda nemlendirici özelliği içermesi, özellikle kuru cilt sorunu çeken insanlar için oldukça faydalıdır. Sadece kuru ciltlerde değil; yağlı ciltlerde de vücudun nem oranına sağladığı denge ile işe yarar. Düzenli kullanımlarda daha göz alıcı bir cilde sahip olmayı sağlar.

  • Sivilcelerden Korunmayı Sağlar

Özellikle 16-20 yaş arası gençlerin oldukça muzdarip olduğu sivilceler, aloe vera sayesinde tedavi edilebilmektedir. İltihap kurutma konusunda oldukça yetenekli olan aloe vera, sivilcelerin ve siyah noktaların temizlenmesinde büyük rol oynar. Ağrıya neden olan sivilcelerin içindeki iltihabı kurutarak, temiz bir cilde sahip olmaya yardımcı olur. İçerisinde aloe vera kullanılan temizleyiciler kullanarak, vücudunuzdaki sivilce ve siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉