• PAYLAŞ

Alternatif Altın Yatırımı Nasıl Yapılır.

  • 03/11/2016 - 11:23
  • 0 Yorum
  • 697 görüntüleme

Alternatif Altın Yatırımı Nasıl Yapılır.

Dünya üzerinde yıllarca hüküm süren dün imparatorluklar, devletler ve insanlar zenginliklerini altın aracı ile göstermişlerdir. Teknoloji çağı olarak isimlendirilen bu dönemde bu düzen değişmedi. Gram, çeyrek, yarım, tam ve külçe altın olarak yatırım yapabileceğiniz gibi isterseniz alternatif yolları kullanarak da altına yatırım yapabilirsiniz. Bu yayınımızda sizlere alternatif bir şekilde altına yatırım nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

alternatif-altin-yatirimi-nasil-yapilir

Büyüklerimiz genellikle altın almak istediklerinde cumhuriyet altını almak isterler. Bu şekilde birikimlerini bir kenara atmanın onlara kazanç getireceğini düşünürler. Ve bu konuda haksız değiller. Yatırımcısına son 5 yılda en yüksek geliri getiren yatırım aracının altın olduğunu söyleyelim.

Altın Paralar

Önemli finans dergilerinden olan Forbes tarafından yapılan araştırmaların sonucunda daha küçük miktarlarda altın yatırım yapmak istiyorsanız tercihinizi gramı düşük olanlardan yana kullanabileceğiniz söyleniyor. Gram, çeyrek, yarım ya da tam altını yatırımlarınız için tercih edebilirsiniz. Bunların arasından alım tercihi yaparken ebatlarının alım ve satım fiyatlarında oynamalar olabileceğine dikkat etmeniz konusunda uyarıyorlar. O nedenle piyasada kabul gören ebatlarda olan altını almanızı özellikle tavsiye ediyorlar.

Altın Sertifikaları

Altın en yoğun yatırımlardan birisi olduğunu hepimiz biliyoruz. O nedenle hırsızların ilk olarak aradıkları değerli eşyaların başında geliyorlar. Bu korku nedeniyle normal altın almak istemiyorsunuz ancak gene de fiziksel olarak altına yatırım yapmak istiyorsanız size altın sertifikalarını tavsiye edebiliriz. Bu sertifikaların en büyük özelliği yatırımcının elinde fiziksel olarak metal bulunmadan altın sahibi olmasını sağlamasıdır. Tabi bu sertifikaların normal altından farkı olacaktır. Bu farkta alacağınız sertifikanızın sigorta ücreti, ek ücretler ve saklama bedeli alınacaktır.

alternatif-altin-yatirimi-nasil-yapilir-1

Vadeli Piyasada Altın Yatırımı Yapmak

Bu yatırım her insanın kolayca tercih edebilecekleri arasında bulunmamaktadır. Bu işlemi yapmanız için deneyim ve bilgi sahibiz olmanız gerekiyor. Bu yatırım daha önce belirlenen miktarda bulunan altını belirli tarihte satılmak için almak anlamına geliyor. Bu işlemleri borsayı kullanarak yapabilirsiniz. Bu sayede altına fiziksel olarak hiçbir temas kurmadan altın yatırımı yapmış olursunuz. Bilginiz yetersiz olmasına rağmen gene de piyasaya girmek istiyorsanız borsa işlemcileri ile iletişime geçmeniz ve onlara bunun için bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor.

Altın Madeni Şirket Hisseleri

Altın yatırımında kaynağına inmek ve daha az risk almak istiyorsanız tercihinizi altın madeni şirketlerinin hisselerini almaktan yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede kolayca altım ve satım yapabilecek, altın fiyatlarına bağlı olarak değişen hisse fiyatları olsa da yapacakları yatırım, enerji, güç ve yapacağı araştırmalar hisse senetlerinin fiyatlarına etki edecektir.

Altın Yatırım Fonları

Borsada çok sayıda altın yatırımı ile ilgili farklı kaynak bulunuyor. Bunlardan birisi olarak analistler yatırımcıların altın yatırım fonlarına yönelebileceklerinin üstünü çiziyor. Bu fonların en büyük özelliği herhangi bir şarta tabi olmadan istenilen her an alınıp istenilen her an satılma imkanı tanıması olarak dikkat çekiyor. Bu fonun bir diğer özelliği de altın fiyatların dan dan etkilenmemesidir. Ayrıca yatırımcısına ek maliyet çıkarmaması ile dikkat çekiyor. Sigorta, fabrika maliyeti ve saklama gibi şartlar için ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

Altın Ortak Yatırım Fonları

Altın yatırımları arasında son alternatif yöntemimiz altın ortak yatırım fonları olarak karşımıza çıkıyor. Burada sorumluluk sizde değil. Siz sadece para vererek bir yöneticinin emrinde olan havuza giriş yapıyorsunuz. Bu yatırım tamamen bu konuda profesyonel olmuş kişiler tarafından yönetilmesinden dolayı en güvenilir altın yatırımı olarak dikkat çekiyor. Sizlere de yan gelip yatmak kalıyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉