• PAYLAŞ

Android Uyumlu RSS Okuyucu Palabre Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 03/11/2016 - 09:56
  • 0 Yorum
  • 743 görüntüleme

Android Uyumlu RSS Okuyucu Palabre Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

RSS, genel olarak haber sağlayıcıları, bloglar yada podcastlar tarafından kullanılan, internet üzerinden yeni eklenen içeriklerin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan bir tür web sayfası bildirimcisidir.

İşiniz yada ilgi alanlarınızdan dolayı daimi olarak haber takibi yapmak durumunda kalıyorsanız RSS kullanmak oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. Takip ettiğiniz haber kaynaklarının RSS beslemelerini sade bir uygulama kullanarak sizlere gerçek anlamada bir zaman kazandıracağı gibi fazla arama yapmanıza gerek kalmadan gerekli kaynaklara ulaşabilirsiniz. RSS okuyucular kendi aralarında farklılıklar gösterir. Bu yazımızda sizlere Android uyumlu olan RSS okuyucu Palabre uygulamasını nasıl kullanacağınızı ve özelliklerini detayları ile anlatacağız.

İlk olarak Android uyumlu RSS Palabre uygulamasını cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.
android-uyumlu-rss-okuyucu-palabre-nedir-ve-nasil-kullanilir-1

Size önermiş olduğumuz uygulama Palabre oldukça iyi tasarlanmış olan bir ara yüze sahip, gerçekten iyi tasarlandığının altını çizelim. Palabre Google’ın Material Design tasarım çizgisiyle son derece uyumlu olarak tasarlanmış ve bir RSS okuyucu uygulamasından beklenen hemen her özelliği içerdiğini bilmelisiniz. Tabii önemli bir detay olarak ara yüzü özelleştirilebiliyor; yerleşimini ve temasını dilediğiniz gibi düzenlenme imkanına sahipsiniz. Bunların dışında daha da önemli olan uygulamada desteklenen içerik ve aynı zamanda haber sağlayıcıları var. Flickr, Twitter, Feedly,  The Old Reader, Inoreader, Feedbin ve bunların dışında başka majör besleme kaynaklarıyla uyumlu olarak çalışabiliyor.

Palabre aynı zamanda RSS 2.0 ve Atom formatları desteklenmekte. Bunların yanı sıra OPML dosya formatını içeri aktarabilme imkanına sahipsiniz. Makalelerin çevrimdışı kullanımda okunmak üzere kaydedilebiliyor olması da sevindirici, metroda veya veri paketinizin bittiği günlerde sizlere oldukça faydalı olacaktır. Palabre uygulamasının diğer ilgi çekici yanı ise içerikleri Android  Wear işletim sistemli olan akıllı saatinizde rahatlıkla görebilmektesiniz.

android-uyumlu-rss-okuyucu-palabre-nedir-ve-nasil-kullanilir-2

Yaptığınız işlerden yada haber olma konusunda oldukça ciddiyseniz ve RSS takibi konusuna ilgili aynı zamana da  Android 4.1 veya daha güncel olan işletim sistemli bir akıllı cihazınız bulunuyorsa LevelUp Studios tarafından geliştirilmiş olan ve tamamen ücretsiz Palabre uygulamasını kesinlikle kullanmayı denemelisiniz. Sonuçları sizi oldukça memnun edecektir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉