• PAYLAŞ

Altına Yatırım En iyi Nasıl Yapılır

  • 13/07/2016 - 23:23
  • 0 Yorum
  • 687 görüntüleme

Günümüzde yatırım dendiğinde insanların en çok tercih ettikleri yollarından başında Altın yatırımı geliyor. Ancak serbest bir piyasa üzerinden işlem gördüğü için yatırımdan kar ya da zarar etme olasılığınızı aynı oranda olmasına neden oluyor. Altına yatırım yapmaya karar verirseniz ilk olarak ne tür altın alacağınıza karar vermelisiniz. Çok farklı şekillerde satışa sunulan altınlardan sizin için en faydalı olanlarını belirleyerek yatırımınızı ona göre farklılaştırmalısınız. Altına yatırım yapmak isteyen insanlara en iyi seçenekler, gram, çeyrek, yarım ve tam olarak satılan altın paralar olduğunu bilmelisiniz. Ülkemiz de genellikle tam altın yatırım konusunda ilk sıraya oluşturmaktadır.

altın-yatırım

Durup düşündüğünüzde hepsinin alım satımı gram fiyatı üzerinden yapılmaktadır. Ancak uzmanlar yaptıkları incelemeler sonucunda farklı boyutlarda alınan altın çeşitlerinin değerlerinin değişebileceğinizi ve satmak istediğiniz zaman ya da farklı bir yola geçmek istediğiniz satış olasılığının farklılık gösterebileceğine dikkat çekiyor.  Altına yatırım konusunda talebin çok yüksek olmasından dolayı alternatif altın yatırımları da günümüzde insanlara sunuluyor. Bunlardan birisi de hırsızlıktan korkan ancak altına yatırım yapmak isteyen kişiler için çıkarılan altın sertifikalarıdır. Bu belge sayesinde elinizde altın olmamasına rağmen altın sahibi olmanızı sağlıyor. Günümüzde bu hizmeti veren çok sayıda banka var. Sizde bankanızdan bu konuda hizmet talep edebilirsiniz. Ancak unutmayın yatırım yaptığınız banka sizden bazı ek ücretler ve sigorta ücreti ödemelerinizi yapmanızı isteyecektir.

Altına ne zaman yatırım yapılır?

altın-yatırım

Altına borsa yolu ile de yatırım yapabilirsiniz. Örneğin altın çıkarma konusunda hizmet veren bir altın firmasının borsada bulunan hisselerine yatırım yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Yatırım yapmadan önce şirketi yakından takip etmeniz gerekiyor. Çok kısa sürede olmasa da düzenli olarak gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde bu alanda hizmet veren BİST verilerini kontrol etmelisiniz. Ancak fiziki olarak altına yatırım yapmak istiyorsanız. Altının gerektiği kadar düşmesini beklemelisiniz. Özellikle kış dönemlerinde altının satış fiyatında gözle görülür bir düşüş gerçekleşmektedir. Ancak özellikle düğün zamanlarında bu konuda yatırım yapmamaya dikkat etmelisiniz. Çünkü gözle görülür bir artışı siz bile fark edeceksiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉