• PAYLAŞ

Amerika’da Para Nasıl Biriktirilir?

  • 01/10/2016 - 08:13
  • 0 Yorum
  • 938 görüntüleme

Amerika’da Para Nasıl Biriktirilir?

Dünya giderek küçük bir hal alıyor. Ulaşım daha hızlı, haberleşme daha hızlı. Amerika’da yaşanan bir olayı belki de çoğu Amerikalıdan daha hızlı öğreniyoruz. Günün birinde bizlerde oralara gidebiliriz. İmkanı yok dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak bunu kimse bilemez. Önümüze öyle bir fırsat çıkar ki bir bakmışız kendimizi Amerika’da gezerken bulmuşuz. Her toplumun kendine özgü farklılıkları vardır. Bunlardan birisi de kazanılan parayı biriktirme yöntemleri olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer günün birinde yolunuz Amerika’ya düşerse orada nasıl para biriktirmenizi gerektiğini bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız. İmkansız demeyin, sadece okuyun ve bilgi sahibi olun. Sonradan canınızın sıkılacağına şimdiden birkaç dakikanı ayırmanız doğru tercih olacaktır.

az-para-ile-yatirim-nasil-baslanir

Bazı konulardan ülkemizle benzerlik görülebilir. Neyse, fazla lafı uzatmadan sıra ile para biriktirme yöntemlerini yazalım. Öncelikle yapacağınız tüm harcamaları not edin. Ve ay sonunda bunlar kontrol edin. Günlük harcamalarınızdan arta kalan bozuk paraları bir kenarda biriktirin. Alışveriş yaparken aceleci davranmayın. Araştırın ve size uygun fiyatlarda satılan ürünler ile ihtiyaçlarınızı karşılayın. Kredi kartı sorunu Amerikada  da var. Ancak yabancı bir ülkede olduğunuz unutmayın ve kredi kartınız ile harcama yaparken çok dikkatli hareket edin. Paranızı kısımlara ayırın. Bir kısım bittiğinde diğerinden tırtıklamayın. Teşvik ve iş yerinin sağladığı avantajlardan yararlanmaya çalışın. Çalıştığınız şirketin sağladığı hizmetleri mutlaka öğrenin. Göze az görünen kahve, sigara gibi harcamalarınızı azaltın. Bu para biriktirmenize yardım edecektir.

Yiyecek ve içeceklerden tasarruf etmek çok kolaydır. Marka olan kahvelerden almayın onların yerine taze kahve tercihini değerlendirin. İş yerinden çıkarak yediğiniz öğle yemeğinizin yerine evden yemek götürün. Ayda birden fazla dışardan yemek yememeye dikkat edin. Alışveriş yapacağınız bir liste yapın ve ay boyunca ona sadık kalın.

Banka işlemleri yaparken faiz ödemekten özellikle kaçının. Borçlarınızı gününde ödeyin. Artı harcamayı bütçenize sokmayın. Bunun için aylık kredi kartı ödemelerinizi gününde yapmaya çalışın. Pahalı ilaçlar yerine onunla aynı işi görecek reçete ile satılan ilaçlara yönelin. Diş sağlığınıza dikkat edin. Vereceğiniz bedeller ülkemizden çok fazla olduğunu unutmayın.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉