• PAYLAŞ

Android 7.0 Nougat’ta Ekran Bildirim Işığı Nasıl Kapatılır ?

  • 30/09/2016 - 12:00
  • 0 Yorum
  • 1255 görüntüleme

Android 7.0 Nougat’ta Ekran Bildirim Işığı Nasıl Kapatılır ?

Ülkemizde yeni çıkan akıllı telefonlar yeni çıkan işletim sistemleri derken her zaman olduğu gibi yeni olan teknolojilerde sorunlar oluyor. Android 7.0 Nougat kullanılmaya başlandı ve beğenildiğinin de altını çizmek lazım bu yıl yeni kullanıma sunulan işletim sistemlerinde bulunun bildirim sorunu Nougat işletim sisteminde çözüme ulaşarak gelmiş. Anladığımız kadarı ile geliştiriciler gelen bildirimleri ön plana çıkarmak isterken kullanıcıların bundan rahatsız olduğunu da hesaba katmış. Cihazınıza gelen herhangi bir bildirimi ekranınız yandığı zaman maalesef ki sizinle beraber herkes görüyor. Apple kullanıcılarının da aynı sorundan mustarip olduğunu söyleyebiliriz. Android 6.0 işletim sistemlerinde gelen bildirimlerle beraber ekran ışığının yanması bir çok kullanıcıyı ciddi anlamda rahatsız ediyordu. Bu yazımızda Android 7.0 işletim sisteminde ekran bildirim ışığını nasıl kapatabileceğinizi anlatacağız.

android-7-0-nougat-ta-ekran-bildirim-isigi-nasil-kapatilir-2

Android işletim sistemli telefonlara Rahatsız Etme modu ilk olarak Android 6.0 Marshmallow ile beraber tanıtılmıştı. Oldukça kullanışlı olan  özellik belli bir zaman periyodu arasında, gelen mesajlar ve aramalar dahil olmak üzere, alınan bildirimlerin tamamını sessiz konuma getiriyordu. Bu özelliğinin yanı sıra istek doğrultusunda belli kişiler için tamamen kapatılabiliyordu. Android 6.0 kullanan cihazlarda mod aktif konumda olduğunda bildirim alınırsa ekran yanıyor ve bununla aynı anda LED bildirim ışığı yanmaya başlıyordu. 7.0 Nougat işletim sistemi ile yeni iletilen bildirimlerin ekranı açmasını önlemek adına seçenek eklenmiş.

7.0 Nougat işletim sistemi tamamen kullanıcı düşünülerek getirilmiş küçük fakat önemli olan yeniliklerden yalnızca biri. Kullanması ise son derece basit. Ekran bildirim ışığını kapatmanız için aşağıda sıraladığımız adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Android cihazınızın ana ekran üzerinden veya kısayollardan Ayarlar sekmesine giriş yapın.

-Açılan menü üzerinden Ses yada Ses ve Bildirimler sekmesini açın.

-Açılan sekme üzerinden Rahatsız Etme kısmından seçenekler ekranını geçiş yapın.

-Bu seçenek açıldığında ekranınızda alt alta sıralanmış iki farklı seçenek karşınıza çıkacak.

 

resim-1

Karşınıza çıkan seçeneklerden ilk olanı Rahatsız Etme özelliği aktif ve ekran kullanım sırasında iken yeni gelen bildirimlerin ekranda çıkmasını engelliyor. Seçeneklerden ikinci olanı ise ekran kapalı konumdayken yeni gelen bildirimlerin ekranı açmasını ve aynı zaman da LED bildirim ışığının yanmasını önlüyor. Bu sayede Rahatsız Etme özelliğini tam anlamıyla kullanılmış oluyor. Artık isteğiniz doğrultusunda Android 7.0 Nougat işletim sisteminde ekran bildirim ışığını bulunduğunuz ortama göre açıp kapatabilirsiniz.

 

 

[Toplam:1    Ortalama:4/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉