• PAYLAŞ

iOS 10’da Gizli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır ?

  • 30/09/2016 - 14:04
  • 0 Yorum
  • 1625 görüntüleme

iOS 10’da Gizli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır ?

iOS 10 işletim sistemi ile en geniş yeniliklere kavuşan uygulama şüphesiz olarak iMessage oldu. Uygulama kendi içerisinde hem yeni fonksiyonlar kazandı hem de eskisinden hiç olmadığı kadar kullanışlı duruma geldi. Bugüne kadar bakıldığında WhatsApp uygulaması  karşısında kendine pek de  yer bulamayan iMessage’ın en önemli özellikleri arasında son derece  hızlı bir uygulama olması. Yeni özellikleri ile beraber bazıları için oldukça önemli olabilecek bir başka olanağa sahip.

iMessage uygulaması artık yollayacağınız mesajlarınızın yanında yapışkanlar kullanmanıza olanak sağlıyor. Bu özelliğin yanı sıra mesajlarınızda kullandığınız emojiler isteğiniz doğrultusunda eskisinden çok daha büyük şekilde görüntülenmesi sağlanabiliyor. Özellikle de grup sohbetlerinin vazgeçilmezi  haline gelmiş olan GIF‘ler de yeni iMessage’da son derece önem gösterilen alanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Artık istediğiniz bir GIF’i göndereceğiniz bir mesajınıza yerleştirerek gönderebiliyor ve bunun dışında daha fazla GIF arayışınız varsa bunu yerleşik olan GIF mağazasından kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

resim-1-1

iOS 10 işletim sistemi ile artık iMessage üzerinden kullanıcılara görünmez mesajlar gönderebilirsiniz. Bu yeni olan Invisible Ink yani Görünmez Mürekkep adındaki özellik, mesaj kutunuzun sağ kısmında yer alan mavi ok işaretinin üzerine basılı tutmanız ile açılan yeni seçenekler üzerinden seçilebiliyor. Bu özellik kullanılarak gönderdiğiniz  mesajlar sadece alıcı üzerine gelerek görüntülemek istediğinde okunabiliyor ve okunmasından kısa bir süre sonra tekrardan ilk gönderildiği haline geri dönüyor. Bunun dışında mavi oku kullanarak farklı seçenekleri kullanmanız da mümkün, ekran üzerinde konfetiler, havai fişekleri, kayan yıldızlar veya yazdığınız mesajın ekrana çarpması gibi bir çok yeni özelliği bünyesinde barındırmakta.

resim-1-2

İMessage uygulamasına eklenen bu yeni özelliklerin uygulamayı eskisine göre çok daha çekici bir duruma getirdiğini söyleyebiliriz. Artık mesajlar sayesinde daha iyi etkileşime geçebiliyorsunuz ve karşınızda bulunan kişi ile çok daha hızlı ve pratik şekilde iletişim kurabiliyorsunuz. Genel olarak bakıldığında medya paylaşımı ve medya desteği üzerine  WhatsApp uygulamasının önüne geçen iMessage’ı yakın zamanlarda parlak günlerin beklediğini öngörmek mümkün. Bu yapılan yeni değişikliklerin ilgi görmesi durumdan çok farklı özelliklerin karşımıza çıkacağını şimdiden söyleyebiliriz.

 

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2.3]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉