• PAYLAŞ

Android Asistan Uygulaması

  • 11/07/2016 - 19:01
  • 0 Yorum
  • 902 görüntüleme

Android işletim sistemlerinde kullanıma sunulan asistan uygulamasının Beta versiyonu incelendiğinde oldukça fazla yeni özelliğin olduğu ortaya çıktı. 

android-asistan-uygulamasinda-neler-varMobil telefonlarda neredeyse en sıkkullanılan uygulamalar içerisinde yer alan kişisel asistanlar cihazlarda bir çok işlemin komutlar ile yapılmasına olanak sağlıyor. Bu konuda adını sıklıkla duyduğumuz iPhone tarafından kullanıcılarına sunulan Siri, kişisel asistan uygulaması olarak ön plana çıkmayı başarmış olsa da Android iletim sistemleri üzerinden de sunulan asistan uygulaması Siri gibi pek çok konuda kullanıcısının yardımına yetişiyor.

Gelişmiş Arama Sağlıyor

Android asistan üzerinde yapılan incelemelerde tabletlerde veya telefonlarda derin bir şekilde tarama yapılarak internette bulunan uygulamalar üzerinden çeşitli bilgilerin rahatlıkla ele geçirilmesini sağladığı görülüyor. Android asistan sağladığı bu özelliğin pek çok geliştirici için oldukça avantaj yaratacağı düşünüyor.

Android asistan ile arama bölümü üzerinden kullanıcılar tarafından yapılacak aramalarda seçeneğe bağlı olarak, uygulama üzerinden en çok yapılan aramaların kapatılması yada açılışı da rahatlıkla sağlanabiliyor. Böylece uygulama sayesinde ilgi duyulmayan haberlerin ekrana gelmesi önlenebileceği gibi kişilerin kendi ihtiyaçlarına odaklanarak arama yapabilmesi son derece mümkün oluyor.

Android asistan uygulaması sesli komut ile oldukça iyi çalıştığını söyleyebiliriz. İphone cihazlarda bulunan ve adından sıklıkla söz ettiren Siri ile yakın zaman da oldukça rekabet halinde olacak dememiz yanlış olmaz. Android asistan uygulaması şu sıralarda beta sürümü halinde üzerinde hala çalışmalar sürüyor uygulamanın çok yakın bir zaman diliminde son halinin verilmesi ve tüm Android kullanıcıları için yeni bir güncelleme ile sunulması bekleniyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉