• PAYLAŞ

Android Cihazlarda Amiga Oyunları Nasıl Oynanır ?

  • 24/11/2016 - 15:04
  • 0 Yorum
  • 988 görüntüleme

Android Cihazlarda Amiga Oyunları Nasıl Oynanır ?

Çocukluktan bu yana oyun oynamayı seven ve  bilgisayarlarla haşır neşirseniz ve artık yaşlar da 30’lara ulaştıysa Amiga denildiği zaman akan suların duracağını herkes bilir. Elbette günümüzde olan oyunlar ile yan yana bile koyulamaz fakat Amiga oyunlarının ulaşılabilirliği ve aynı zaman da oynanabilirliği çok çok daha kolaydı.

Sizler de bir zamanların Amiga severlerindenseniz ve halen tadı damağınızda kaldıysa, aklınızda kalan bazı oyunlar varsa yapmanız gereken Android işletim sistemli olan cihazınızı çıkartmak ve küçük birkaç hazırlık yapmak olacak. Sonrasında ise favori yada vakti zamanında hep heves edip oynayamadığınız efsane oyunların tamamını oynayabileceksiniz. Bu yazımızda sizlere Amiga oyunları Android akıllı telefonlarda nasıl oynanır ? Detayları ile aktaracağız.

Amiga Oyunları Android İşletim Sisteminde Nasıl Oynanır ?

Android işletim sisteminde Amiga oyunlarını oynanması kesinlikle zor  değil. Güçlü yada son model olan bir akıllı telefona sahip olmanız kesinlikle şart değil. Bu işlemin en güzel yanı Root veya benzeri teknik işlemlerede ihtiyacınız yok. Bu işlem için ihtiyacınız olan tek şey BU LİNK üzerinden emulatörü cihazlarınıza indirme ve internetten üzerinden ROM indirip akıllı cihazınıza kopyalamak. Dilerseniz ROM ’ları doğrudan akıllı cihazınız üzerinden de rahatlıkla indirebilirsiniz.

android-cihazlarda-amiga-oyunlari-nasil-oynanir-1

 

Sizlere önermiş olduğumuz Android’de Amiga oyunlarını oynamanızı sağlayacak uygulama ilk bakışta karışık gibi gelebilir fakat ayarları tek bir kez yapmanız sonraki kullanımlar için yeterli olacaktır. Deneme yanılma bu noktada işe yarıyor her akıllı telefonun performans değerleri aynı değil. Uygulamanın en iyi yönü sürekli olarak güncellenerek yeni özellikler kazanması. Kullandığınız sürüm notlarını açılış ekranında kolaylıkla görebilirsiniz.

android-cihazlarda-amiga-oyunlari-nasil-oynanir-2

 

Öncelik olarak Configure diyerek Android cihazınızda Amiga oyunlarını oynama sağlayan uygulamanın ayarlarına giriş yapıyorsunuz. Uygulama sınıfının en mükemmeli olmasından dolayı fazla sayıda seçenek sunuyor. Doğrudan cihazınıza ROM indirdiyseniz bu ekrandan gösterebilirsiniz. Disketleriniz birden daha fazla yine buradan gösterebilme imkanına sahipsiniz. Size bu noktadaki önereceğimiz hızlı bir bellek kartınız bulunmuyorsa dosyaları direk olarak akıllı telefonunuzdaki bir klasöre göndermeniz olacak.

 

android-cihazlarda-amiga-oyunlari-nasil-oynanir-3

 

Uygulama içerisinde ekranı biraz aşağı kaydırdığınızda teknik ayarlara ulaşacaksınız fakat bu kısımda ellemeniz gereken bir seçenek bulunmuyor.

 

android-cihazlarda-amiga-oyunlari-nasil-oynanir-4

 

Ayarlar sekmesinde en aşağıya geldiğiniz zaman oyun kontrolüne dair seçenekler karşınıza geliyor. Buradan Bluetooth kontrolcü desteği, Ekran boyutu, iki kontrolcü kullanma imkanı ve aynı zamanda dokunmatik ekran kontrolcüsü ayarları bu kısımdan yapılabiliyor. Yani aslında Android cihazınız resmen teknolojik olan bir Amigaya dönüşüyor.

Asıl sizler için önemli olan konu ROM dosyalarına ulaşmak olacaktır. Bu işlem için sizlere aşağıda yayınladığımız siteleri kontrol etmenizi tavsiye edebiliriz olumlu sonuçlar alacaksınız. Zaten bu işlem esnasında dosya büyüklüğü fazla olmayacağından dolayı kota korkusu yaşamadan indirebilir ve en önemlisi performans endişesi yaşamadan oynayabilirsiniz.

Amiga Rom dosyaları bulunan sitelere BURDAN ve BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉