• PAYLAŞ

Instagram ‘da Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

  • 24/11/2016 - 13:57
  • 0 Yorum
  • 1362 görüntüleme

Instagram ‘da Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Twitter ve Facebook ‘un ardından en çok kullanılan sosyal ağ uygulaması ünvanına sahip olan Instagram, canlı yayın yapma özelliğine kavuştu.  iPhone ve Android kullanıcıları çok yakında Instagram Stories üzerinden canlı video, fotoğraf gönderme özelliği aktif edilecek.

Son derece popüler olan fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulaması Instagram’ın belki de şu ana kadar ki tek eksik özelliği canlı yayın yapma ve canlı video paylaşma sonunda kullanıma açılıyor. Şu an için dünya genelinde aktif edilmeyen güncellemenin gelmesiyle birlikte Instagram uygulaması üzerinden takipçilerinize canlı yayın açabilme imkanına sahip olacaksınız. Her gün 100 milyondan fazla aktif  kullanıcının kullandığı Instagram Stories üzerine eklenen canlı video başlatma özelliği hem İOS hem de Android  kullanıcıları için eş zamanlı olarak gelecek güncellemeyle kullanıma sunulacak. Peki Instagram uygulamasından nasıl canlı yayın yapılacak? Canlı video paylaşımı nasıl olacak? Gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda detayları ile sizlere aktaracağız.

instagram-da-canli-yayin-nasil-yapilir
Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Instagram uygulamasında canlı yayın özelliği Instagram Hikayeler’e yani  Instagram Stories bağlı olarak çalışıyor. Instagram Stories, sizlerinde bildiği üzere belli süreler içerisinde yayında olan, sonrasında ise otomatik olarak yok olan fotoğraf yada videolar paylaşmanıza olanak sağlıyor. Yeni gelecek olan güncellemeyle birlikte aynı zaman da canlı yayın yapma imkanına sahip olacaksınız. Bu noktada uygulama üzerinden canlı yayın süresinin 1 saate kadar sınırlı olduğunu belirttikten sonra Instagram uygulamasından takipçilerinize nasıl canlı yayın yapacağınızın detaylarını aktarmaya devam ediyoruz.

Instagram uygulamasının son sürüme güncelleme yaptığınızda arayüzün değiştiğini hemen fark edeceksiniz. Uygulama içerisinden Canlı yayına başlamanız için öncelik olarak ekranın sol üst kısmında yer alan kamera simgesine dokunuyorsunuz yada isteğe bağlı olarak sağa kaydırma yapıyorsunuz.

instagram-da-canli-yayin-nasil-yapilir-2

Bu işlemin ardından Instagram Stories özelliğini kullanmaya başlıyorsunuz zaten bu ekran size yabancı gelmeyecektir. Instagram uygulamasından Canlı yayın başlatmak için yapmanız gereken tek şey ekranın en alt kısmından parmağınızı kaydırarak Canlı Video Başlat  moduna geçiş yapmanız. Uygulama üzerinden canlı yayına başladığınız zaman takipçilerinize otomatik olarak bildirim gidecektir. Canlı yayında olduğunuz sürede ekranınıza gelen yorumlardan beğendiğinizi olursa sabitleyebilir yada isterseniz yorumları kapatabilirsiniz.

instagram-da-canli-yayin-nasil-yapilir-3

Instagram’ da Canlı Yayın Yapan Kullanıcılar Nasıl Anlaşılır ?

Uygulama üzerinden takip ettiğiniz kullanıcılar canlı yayına başladıkları zaman daha önce hikaye paylaşımı yapan arkadaşlarınızı gördüğünüz tepe noktada kullanıcı adlarının hemen alt kısmında LIVE ibaresi olanlar uygulama üzerinden canlı yayında anlamına gelirken, Keşfet kısmına giderek o an içerisinde popüler canlı yayınları da görme olanağınızda bulunuyor.

İnstagram uygulamasına yeni gelecek olan güncelleme ile beraber eksik olan özelliklerini tamamlamış olacak. Milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamanın Canlı yayın özelliği ile büyük beğeni toplayacağı yakın zamanda birbirinden ilginç canlı yayınlara tanıklık edeceğimizi şimdiden söylemek mümkün.

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉