• PAYLAŞ

Android Cihazlarda Daha iyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

  • 08/09/2016 - 16:46
  • 0 Yorum
  • 701 görüntüleme

Günümüzde cep telefonları sadece konuşmak ve mesajlaşmanın dışında birçok alanda bizlere yardımcı olmaktadır. Bu yardımcı oldukları alanların başında fotoğraf çekme hizmeti gelmektedir. Artık yanımızda fotoğraf çekmek için ekstra bir makine taşımıza gerek yok. Artık akıllı telefonların sundukları fotoğraf hizmeti profesyonel kameralar kadar kaliteli boyutlara çıkıyor. Akıllı telefonlara işletim sistemi sağlayan Android dünya genelinde en çok kullanılan telefon işletim sistemi olarak dikkat çekiyor. Bu işletim sistemi ile birlikte Android cihazlarda daha iyi fotoğraf çekmek için bilmeniz gerekenleri sizlere anlatacağız.

Kamera Ayarları

Profesyonel cihazlarda olan kamera ayarları android telefonlarda da bulunmaktadır. Bu ayarları keşfetmeniz ve gerektiği şekilde nasıl ayarlanacağını bilmeniz gerekiyor. Android sistemler tam bir kullanıcı dostu olduğu ve onların kolay ve kişileştirilmiş bir kullanım sağlamaları için özel ayar yapabilme fırsatı sunuluyor. Bu konuda sizlere ayrı ve detaylı bir yayın ile cevap vermeye çalışacağız.

Kamera Temizliği

Kameranın bulunduğu bölüm çok hassastır. Cep telefonunuzu ne kadar temiz tutmaya çalışırsanız çalışın cihazın lensi farklı etkenler nedeniyle hızlı bir şekilde kirlenmektedir. Bu kirlenme dolayısıyla çektiğiniz fotoğraflar çok net bir görüntü elde etmeden çekmiş olursunuz. Gerçek profesyonel kameralar olan DSLR lensler gibi bu cihazlarda da fotoğraf çekmeden önce nemli bir bez yardımı ile lensi çizmeden temizlik yaparak fotoğraf çekmeye çalışmalısınız.

android-cihazlar-daha-iyi-fotograf-cekmek

Flash

Karanlık ortamlarda ya da gerekli ışık olmayan ortamlarda telefonların flash desteği bulunuyor. Ancak profesyonel bir fotoğraf çekmek istiyorsanız çekeceğiniz fotoğraflarda bu seçeneği kullanmaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Ortam aydınlatmasından destek alarak çekeceğiniz fotoğraflar daha güzel olacaktır.

Kırpmak ve Zoom Yapmak

Resminizi bozmak ve güzelliğinden nefret etmek istiyorsanız onu yakınlaştırmalısınız. Zoom yapmak genellikle cep telefonları yardımı ile çekilen fotoğraflar için yapılan en büyük hatadır. Fotoğrafınızda istemediğiniz bir obje bulunuyorsa çekimden sonra kırpma yaparak o objeyi resimden çıkarma yolunu tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Fotoğraf uygulamaları

Fotoğraflarınızı düzenlemek ve farklı tonlarla güzelleştirmek için bilgisayara ihtiyacınız yok. Google Play Store üzerinde sayısız fotoğraf şekillendirme ve renklendirme uygulaması bulunuyor. Bunlardan işinize yarayanı bulmanız gerekiyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉