• PAYLAŞ

Kadınlar En çok Para Harcadığı 5 Şey

  • 08/09/2016 - 16:29
  • 0 Yorum
  • 765 görüntüleme

Kadınların harcama konusunda ne kadar istekli olduklarını herkes bilir. Yapılan araştırmalar ekonomilerin en kötü döneminde dahi kadınların sektörü olarak bilinen alanlarda harcamaların hiçbir şekilde düşüş olmadığını açık bir şekilde ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle kadınların para harcadığı alanlara sürekli olarak yatırım yapılmaktadır. Ancak erkekler kadınların nasıl bu kadar çok para harcamasına neden olan alanları hep merak etmektedir. Çünkü bu tam bir sorunsaldır. Görünürde elde net pek bir şey olmamasına rağmen harcamalar devam etmektedir. Bu yayınımız da sizlere kadınların en çok para harcadığı 5 şeyin ne olduğunu kısaca anlatmaya çalışacağız.

Sıralama yapacak olursak kozmetik, giyim, ayakkabı, aksesuar ve tatil kadınların en çok para harcadıkları 5 şey olarak karşımıza çıkıyor. Yani baktığınız da içinde geri dönüşü olan hiçbir ürün bulunmamaktadır. Özellikle dikkat edilmesi gereken konu kozmetiktir. Yaş farkı gözetilmeksizin bu alanda kadınların sürekli olarak harcamalarında artış görülmektedir. Bazı harcamalar ise yaş aralığına göre farklılık gösterebiliyor. Kozmetiği ele alacak olursa 20 ile 35 yaş arasında ki bayanlar kozmetiğe daha çok harcama yaparken 40’ı geçen bayanların genellikle estetik harcamaları daha fazla olmaktadır.

kadinlarin-en-cok-para-harcadigi-5-sey

Genellikle kadınların daha çok para harcadığını söylense de kişisel bakım ürünlerinde erkeklerin de ülkemizde kadınlar kadar para harcadıkları bulgusu ortaya çıkmıştır. Yani kadınlar kadar erkeklerde bakımlarına dikkat ediyor ve harcama yapıyorlar.

Kadınların en çok para harcadığı ikinci sektör ayakkabı sektörü olarak karşımıza çıkıyor. Bir kadının sizin de yakınlarınız da mutlaka vardır farklı çeşitlerde onlarca ayakkabısı vardır. Hepsi de yeni gibi duracaktır. Ancak erkeklerde durum bir şekilde değildir. Ayakkabıya kadınlar kadar harcama yapmadıkları biliniyor. Yapılan araştırmalar sonucunda bir kadının hayatı boyunca ayakkabılara 25 bin dolar harcadığı söyleniyor.

Alışverişler de üçüncü sırada giyim bulunuyor. Bir kadın tüm hayatı boyunca üzerinde ki kıyafetlere 125 bin dolar harcıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda ulaşılan bilgilere bakıldığında kadınların alışveriş yapmaları genellikle bir zevk kaynağı olarak gördükleri ortaya çıkarılmıştır. Bu sayede kendilerini rahatlatıyorlar ve bir terapi olduğunu söyledikleri gözlemlenmiştir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉