• PAYLAŞ

Yeni Güncellemeler Ülkemize Gelmeden Nasıl Yüklenir?

  • 08/09/2016 - 17:07
  • 0 Yorum
  • 881 görüntüleme

Teknoloji çok yakından takip eden bir ülke olmamıza rağmen, teknoloji devlerinin gözünde hala birinci sırada olan bir ülke olarak görülmüyoruz. Bu nedenle yapılan güncellemelerin ülkemizde kullanıma açılması için beklememiz gerekiyor. Ya da birçok oyunu ya da uygulamayı anında indirme şansımız olmuyor. Bu yayında sizlere telefonlara gelen güncellemeleri ülkemizde yayınlanmadan hemen indirmek için yapmanız gerekenleri anlatacağız. Bu sayede teknolojiyi anında takip etme şansına sahip olacak ve yeni gelen güncellemelerle özellikleri takip etme şansına sahip olacaksınız.

samsung-galaxy-update

Bu durumu şu şekilde anlatabiliriz. Özellikle Samsung cihazlarından olan Galaxy S4 için 1 ya da 2 ay gibi süreler ile yazılım güncellemeleri yapıyor. Bu güncellemeleri sadece belirli sayıda ülkede yayınlıyor. Bu ülkelerin arasında değilsek maalesef yeni özelliklerden güvenlik faaliyetlerinden yararlanma şansımız olmuyor. Bu model telefon için samsung markası en son güncellemesini 15 Temmuz 2016 tarihinde piyasaya çıkardı ancak ülkemizde bu cihaz için yapılan son güncelleme tarihinin 15 Aralık 2015 olması dikkat çekiyor. Üvey evlat muamelesi görmek canınızı sıkıyorsa bu bilgiler biraz olsun keyfinizi yerine getirecektir. Samsung gibi Android’de bazen güncellemelerini belirli ülkeler ile sınırlı tutabiliyor. Aşağıda vereceğimiz sitelere girerek kayıt olduktan sonra telefonunuz ve işletim sisteminiz için yapılan tüm güncellemeleri öğrenme şansına sahipsiniz.

Samsung Updates  https://samsung-updates.com/

SamMobile https://www.sammobile.com/firmwares/

Updato https://updato.com/firmware-archive-select-model

Bu sitelerin hepsine girmeniz ve cihazınızı aratarak en son gelen güncellemeler ile sizin telefonunuzda bulunan yazılımı kontrol edebilirsiniz. Eğer bir uyum yoksa bu yazılımı telefonunuza indirmek isteyebilirsiniz. Bunun için Android ve Samsung sizlere çok şans tanımıyor. Ancak izin verdiklerini yüklemenize izin veriyorlar. Ancak Android açık kaynak kodlu bir cihaz olduğu için mutlaka bir çaresi bulunuyor. Bu çarenin adı da ODİN olarak karşımıza çıkıyor. Odin uygulamasını telefonunuza indirerek kolayca ve hızlı bir şekilde telefonunuza en son güncellemeleri indirebilir ve kurulumunu yapabilirsiniz. Bu uygulamanın biraz karmaşık olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu uygulamayı kullanmadan önce özel olarak hazırlanan anlatım videolarını izlemenizi tavsiye etmek istiyoruz. Daha iyi bir kullanım için dikkatli hareket etmelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉