• PAYLAŞ

Android Cihazlarda Facebook’a HD Video Nasıl Yüklenir ?

  • 15/12/2016 - 23:29
  • 0 Yorum
  • 819 görüntüleme

Android Cihazlarda Facebook’a HD Video Nasıl Yüklenir ?

Android işletim sistemi kullanan akıllı cihazlarda sosyal medya uygulaması Facebook’a HD video yüklemek artık mümkün oluyor ! Bu güne kadar gelmiş geçmiş en büyük sosyal ağ uygulaması olan Facebook geçtiğimiz aylar içerisinde video içerik konusunda hızlı bir  atağa geçti. Gerek canlı yayın, gerek önceden yüklenmiş videolar olsun Facebook kullanıcılarının daha yaratıcı ve aynı zaman da çok sayıda video paylaşmasını istiyor. Bu detayların yanı sıra  Facebook tarafından Android işletim sistemi için geliştirilmiş olan uygulamasında bir çok önemli eksiklik bulunuyordu. Uygulama kullanılarak  Facebook üzerine yüksek çözünürlüklü olan videoların yüklenmesi mümkün olmuyordu. 2016 yılının artık neredeyse son günlerini yaşıyoruz, Facebook gibi dev bir sosyal ağ servisinin milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan mobil uygulaması için şüphesiz kabul edilemez bir durum olduğunu sıklıkla dillendiriliyordu. Yaşanan son gelişmelere bakılırsa bundan sonra Android işletim sistemli akıllı telefonlar üzerinden Facebook uygulaması ile HD video yüklemek mümkün olacak.

 

Facebook’a HD Video Nasıl Yüklenir ?

Yakın zaman da bir internet sitesi olan Android Police ‘in editörlerinden bir tanesinin paylaştığı ekran görüntüsü dikkatle incelendiğinde Facebook’un kullanımda olan Android uygulaması ile Upload Videos in HD seçeneği içeriğe dahil edilmiş. Bu birçok kullanıcının mustarip olduğu bu duruma sonunda Facebook kulak vererek, uygulama içeriğinde uzun süredir görmek istenilen özelliği ekleyerek, Android kullanıcılarını rahatlattı. Öncelik olarak belirtmeliyiz yeni gelen bu özellik henüz her kullanıcıda aktif değil. Anlaşılan Facebook bölgesel olarak hizmeti yavaş yavaş devreye sokuyor. Türkiye ‘de Facebook kullanıcılarının bazıların bu seçenek aktif konumdayken bazı kullanıcılarda ise henüz yeni seçenekler görünür durumda değil. Siz de yeni özelliğin aktif olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonunuzdan Facebook uygulamasına giriş yapın ve ardından Ayarlar sekmesine girin ve buradan özelliği kontrol edin. Ayarlar kısmında özelliği görüyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki görselde sizler için işaretlediğimiz alandaki kaydırma çubuklarını aktif konuma getirerek Facebook ‘un yeni özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Önceden bilmelisiniz HD yüklemeler yapmak mobil veri paketinizden ciddi kota kullanımlarına neden olacaktır.

Facebook ‘un Android uygulaması içeriğine HD video yükleme desteğinin gelmesinin yanı sıra video merkezli farklı özellikler de eklendiğini göreceksiniz ; bu yeni özelliklerin arasında picture-in-picture video, video yükleme sırasında aynı çözünürlüğün korunmasının sağlanması, videoları çevrimdışı indirme seçeneği de bulunmakta. Bu saydıklarımız da şüphesiz göz ardı edilecek özellikler değil fakat Facebook uygulamasını kullanarak yüksek çözünürlüklü video yüklemenin bir hayli eğlenceli olacağı oldukça açık.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉