• PAYLAŞ

Android Cihazlarda Mesaj ve Dosya Şifreleme Nasıl Yapılır ?

  • 08/08/2016 - 21:56
  • 0 Yorum
  • 881 görüntüleme

Android cihazlarda özel dosyaların ve mesajların farklı kişiler tarafından görüntülenmesini istemeyen kullanıcıların bu konuda oldukça fazla güvenlik önlemi alabilmeleri mümkündür. Bu konuda kullanılan cihazlarda sunulan varsayılan özellikler önem taşımaktadır. Kullanılan cihazlarda ilk olarak kullanılması gereken cihazın açılışı esnasında parmak izi okuyucusu veya şifreleme yönteminin kullanılması kullandığınız cihazda varsayılan özellikler arasında parmak izi okuyucusu bulunmuyorsa BURADAN indirerek harici parmak izi okuyucusu uygulamasını kullanabilirsiniz.

android-cihazlarda-mesaj-ve-dosya-sifreleme

Android cihazlarda isteyen kişiler mesaj ve fotoğraflar türündeki dosyaları şifreleyebilmektedir. Kullandığınız cihazın ana özellikleri arasında şifreleme özelliği bulunmuyorsa BURADAN uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz.

android-cihazlarda-mesaj-ve-dosya-sifreleme

Android işletim sistemli Samsung ve General Mobile Cihazlarda Şifreleme

Android işletim sistemli Samsung ve General Mobile marka telefonlara sahip olan kişilerin bu konuda üzerinde ek bir uygulamaya gerek duymadan mesajlarını şifreleyebilmesi ve saklayabilmesi mümkün. Bu özelliği aktif etmek için mesaj sekmesi > ardından ayarlar sekmesinden  mesajların şifrelenmesi son derece kolaydır. Fakat bu özellik tüm Android cihazlarda  bulunmamaktadır.

android-cihazlarda-mesaj-ve-dosya-sifreleme

Bu tip özellikleri bulunmayan cihazlar için alternatif yöntem ise Google Play Store’de fazlasıyla yer alan şifreleme uygulamaları bulunmaktadır. Play Store üzerinde Güvenlik bölümünden kolay bir şekilde indirmeye sunulmuş olan uygulamalar ile ilgili detaylı bilgi alabilme imkanınız olduğu gibi kullanıcıların dosya ve mesajlarını şifrelemek ve koruma altına alabileceği ücretsiz bir program tercihi yapıp indirmesi oldukça kolaydır. Bu seçenek üzerinden kullanıcıların beğendikleri bir programı indirmesinin yeterli olmasının yanı sıra Google Play Store bulunan popüler uygulamalar arasından seçim yapmak çok daha basit ve iyi olacaktır.

Seçilen programlar kullanımı bakımından farklılık gösterse genel olarak yapılan işlemler aynıdır. Uygulama kullanıma başladıktan sonra hangi dizinlerin şifrelenmesi gerektiğine karar verip sonra şifreleme esnasında tahmin edilemeyecek bir şifrenin belirlenmesi tamamlandıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉