• PAYLAŞ

WinRaR İle Dosyalar Nasıl Şifrelenir ?

  • 08/08/2016 - 21:44
  • 0 Yorum
  • 927 görüntüleme

Kullandığımız bilgisayarımızda daha sonra kullanmak üzere veya bir yere aktarmak için dosyalarımızın sıkıştırarak boyutlarını küçültmemiz gerekir. Bu işlemi son derece güvenli olarak yapan WinRaR yazılımı aynı zaman da boyutlarını küçülttüğümüz dosyalarımızı güvenli halde saklamak için şifrelendirmemiz mümkün.

WinRaR  yazılımı ile sıkıştırma yapıldığı esnada güvenlik için şifre kullanılabilmesi için gerekli detaylar.

Bilgisayarınızda WinRaR yazılımı bulunmuyorsa BURADAN indirebilirsiniz.

WinRaR yazılımını kullanan bireyler, sıkıştırma yaparken pek çok seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler arasında bulunan şifreleme sistemi sayesinde sıkıştırdığımız bu dosyanın sadece şifreye sahip olan kişiler tarafından açılabilmesi sağlanabilmekte. Bilgisayarınızda bulunan boyutlarını küçülttüğünüz, özel ve gizli dosyalarınızın saklanmasında ve transferlerinde şifreleme sistemi kullanılabilir. WinRaR yazılımı ile dosya şifreleme yapılması için kullanıcıların sıkıştırma ekranında yer alan seçenekler üzerinden yapması gerekmektedir.

WinRaR yazılımı ile boyutlarını küçültmek ve şifreleme işlemlerini gerçekleştirmek için ilk olarak yapmanız gereken, sıkıştırılacak olan dosya üzerinde sağ tık yapıyoruz açılan seçeneklerde arşive ekle sekmesine tıklayın.

winrar-ile-dosyalar-nasıl-sifrelenir

Arşive ekle sekmesine tıkladıktan sonra  WinRaR yazılımının ayar ekranı açılacaktır. Sıkıştırmak istediğiniz dosyaya şifreleme işlemini gerçekleştirmek için, hemen açılan sekmenin sağ alt kısmında bulunan Parola seç sekmesine tıklıyoruz.

winrar-ile-dosyalar-nasıl-sifrelenir

Açılacak olan ekran da girmek istediğimiz parolayı iki kere doğrulayarak tamam yazan sekmeye tıklıyoruz. Bu işlemlerin ardın ana ekrana dönüş yapacaktır ana ekrandan aynı şekilde tamam sekmesine tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

winrar-ile-dosyalar-nasıl-sifrelenir

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉