• PAYLAŞ

Microsoft Word’de Arka Plan Resim Nasıl Eklenir ?

  • 08/08/2016 - 21:37
  • 0 Yorum
  • 1277 görüntüleme

Microsoft ‘un uygulamaları arasında bulunan ve bir çok öğrenci ve çalışanın kullandığı hatta bir numaralı dostu haline gelen metin yazma programı Microsoft Word. Kullanım alanı oldukça geniş olan Microsoft Word aslında keşfedememiş yüzlerce farklı özelliği bünyesinde bulunduruyor. Bu özellikler kullanıcıların çeşitliliğine kullandıkları alanlara göre değişiklik gösteriyor. Bu özelliklerin arasında Microsoft Word üzerinde hazırladığınız yazı metini arkasına arka plan resmi ekleyebilmeniz de bulunuyor. Bu özellik oldukça kullanışlı olmasının yanı sıra hazırlana yazı metinlerinin içeriğine göre daha dikkat çekici hale gelmesini sağlıyor diyebiliriz.

Microsoft’un firmasının çok uzun zamandır  kullanılan ve en iyisi olan metin editörü Word’te hazırladığınız metin yazılarının arka planına resim nasıl yerleştireceğiniz konusunda görselleri ile beraber detaylarını hazırladık.  Yapmanız gereken görsellerle beraber yazıları senkron olarak takip ederek oldukça basit bir şekilde istediğiniz arka plan resmini yazınızın arka planına yerleştirmek olacak.

İlk olarak kullandığınız bilgisayarınızda Microsoft Word programı bulunmuyor aşağıda verdiğimiz linklerden indirmeniz mümkün.

Windows işlerim sistemleri için BURADAN indirebilirsiniz.

İphone ve İpad cihazlar için BURADAN indirebilirsiniz.

Adım 1

İlk olarak yapmamız gereken kullandığımız bilgisayarımızdan Microsoft Word programını açtıktan sonra yeni bir sayfa açıyoruz.

microsoft-woeld-arka-plan-resim-nasıl-eklenir

Adım 2

Microsoft Word programının üst kısmında yer alan menüden TASARIM sekmesine tıklayarak geçiş yapın.

microsoft-woeld-arka-plan-resim-nasıl-eklenir

Adım 3

Açılan sekmenin en sağ kısmına doğru bakarsanız, bu kısımda Sayfa Rengi sekmesine tıklayın ve ardından açılan sekmeden Dolgu Rengi sekmesi tıklayarak seçin.

microsoft-woeld-arka-plan-resim-nasıl-eklenir

Adım 4

Dolgu Rengi sekmesine tıkladığımızda açılan pencerede, arka plan ayarlarını düzenleyebileceğiniz ayarlar sekmesi açılacak. Açılan pencerenin üst kısmında yer alan yardımcı menüden Resim sekmesine tıklayın

microsoft-woeld-arka-plan-resim-nasıl-eklenir

Adım 5

Resim sekmesine tıkladığınız da açılacak olan sekmede Resim Seç sekmesine tıklıyorsunuz. Bu sekmeden isterseniz online olarak isterseniz daha önceden bilgisayarınızda bulunan dosya içinden istediğiniz arka plan resmini ekleyebilirsiniz.

microsoft-woeld-arka-plan-resim-nasıl-eklenir

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉