• PAYLAŞ

Android Cihazlarda Root Olmadan Yedek Nasıl Alınır ?

  • 20/11/2016 - 19:03
  • 0 Yorum
  • 717 görüntüleme

Android Cihazlarda Root Olmadan Yedek Nasıl Alınır ?

Adnroid işletim sistemli akıllı telefonlarınızda yavaşlama ve donma genel olarak yaşanan sıkıntıların başında geliyor. Uzun süreli kullanım ve cihazların sıfırlanmaması bu yaşanan sorunların başlıca kaynakları arasında yer alıyor. Android cihazları sıfırlamak yani bir başka değişle format atmak zorlu bir işlem olmamasına rağmen içerisinde barındırdığı sms, mms, sosyal medya arşivleri, rehber, resimler ve videolar derken bu kadar fazla olan bilgiyi koruyarak taşıması oldukça büyük bir sorun. Kullandığınız cihazınızı Root yapmadıysanız neredeyse imkansız denecek kadar zor. Sizlerin de bildiği gibi Android işletim sistemli olan akıllı cihazlar her türlü geliştirmeye açık olarak tasarlanmasından dolayı büyük bir kullanıcı kesimi tarafından benimsenmiş durumda. Büyük kullanıcı kitlelerine hitap etmesi uygulama geliştiricilerini de daha çok Android işletim sistemine yönlenmesine neden oluyor buda zincirleme bir reaksiyon yaratarak Google Play üzerin de çeşitli kullanım amaçlarına yönelik milyonlarca uygulama anlamına geliyor. Google Play üzerinden indirdiğiniz her uygulama ise Android işletim sistemli cihazınızın işlemcisine ayrı bir işlem yükü anlamına geliyor ve sonuç olarak ilerleyen zamanlar bu yüksek işlem yükü yavaşlama ve donma olarak kullanıcılara geri dönüyor. Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemli cihazlarınıza Root yapmadan nasıl yedek alabileceğinizi detayları ile aktaracağız.

android-cihazlarda-root-olmadan-yedek-nasil-alinir

Android işletim sistemli cihazlarınıza uygulama önerisi yaparken sizler için genel olarak ücretsiz olan uygulamaları tercih etmeye özen gösteriyoruz. Bu gün sizlere önereceğimiz uygulama Android cihazlarınızda Root yapmanıza gerek kalmadan bütün depolama alanınızı ve uygulamalarınızı yedek almanıza olanak sağlayacak olan Easy Backup & Restore uygulaması.

Android işletim sistemli akıllı cihazlarınıza Easy Backup & Restore uygulamasını BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

Easy Backup & Restore uygulamasını indirip cihazlarınıza kurmanızdan sonra çalıştırın. Uygulama açıldığında son derece basit bir kullanımı olan ara yüzü ile karşılaşacaksınız. Uygulamanın ara yüzünde aşağıda sizler için yayınladığımız görseldeki gibi Android cihazınızda bulunan sms, mms, sosyal medya arşivleri, takvim, rehber, resimler, videolar ve ondrive gibi bir çok seçenek üzerinden yedeklemek istediğiniz bilgilerinizin yanında bulunan boş olan kutucukları işaretleyerek yedeklemeye hazırlayarak ok sekmesine tıklayarak devam ediyorsunuz.

android-cihazlarda-root-olmadan-yedek-nasil-alinir-1

Yedekleyeceğiniz bilgilerinizi işaretlemenizin ardından yedeklerinizi nereye kaydetmek istediğiniz ile ilgili olan bir ekran ile karşılaşacaksınız. Easy Backup & Restore uygulaması hazırlayacağı dosyayı zip formatına çevirecektir. İsterseniz bütün yedeklerinizi doğrudan bilgisayarınız üzerine aktarma imkanınız da bulunuyor, bu tercih tamamen size kalmış.

android-cihazlarda-root-olmadan-yedek-nasil-alinir-2Uygulama ile aldığınız yedeklerinizi daha sonrasında restore modunu kullanarak yeniden yükleme olanağınızda bulunuyor. Easy Backup & Restore uygulamasının pro sürümü bulunuyor. Tercihiniz doğrultusunda pro sürümüne geçtiğinizde otomatik olarak ayarlıyorsunuz ve belirlediğiniz zaman dilimleri arasında uygulama otomatik olarak yedeklerinizi alıyor.

android-cihazlarda-root-olmadan-yedek-nasil-alinir-3

Sizlerin de fark ettiği gibi Android cihazlarda yedekleme almak artık Root işlemi yapmadan da oldukça basit bir hal almış oldu. Uygulama sayesinden yavaşlayan yada donan cihazlarını sıfırlamak artık sizin için zor olmayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉