• PAYLAŞ

Android Cihazlardan İphone’a Rehber Nasıl Aktarılır ?

  • 28/07/2016 - 11:37
  • 0 Yorum
  • 925 görüntüleme

 

Android cihazlardan iPhone cihazlara geçiş sırasında kullanıcıların en zorluk çektiği ve ilk olarak yapmak istediği telefon rehberi aktarmak olacaktır. Bu işlemin en sağlıklı şekilde nasıl yapılacağını konusunda bilgi sahibi değilseniz vereceğimiz detayları takip ettiğinizde sorun yaşamadan ve oldukça kolay bir şekilde tüm rehberinizi aktaracaksınız. Android cihazlardan iPhone cihazlara geçiş her daim sorun olmuştur. Geçiş sırasında nerdeyse her zaman ufak tefek veri kayıpları başınıza gelebiliyor. Genel olarak bu kayıpların yaşanmaması için Apple bir geçiş rehberi dahi hazırlamıştı. Bu rehberi incelediğinizde verilerin kayıpsız bir  şekilde iPhone cihazlara aktarılmasından bahsediliyor fakat maalesef  her şeyi tam anlamı ile almak mümkün olmuyor. Bir çok kullanıcının en çok merak ettiği konu ise Rehber veri kaybı olmadan nasıl aktarılır ?

Android Cihazlardan iPhone Cihazlara Hızlı Rehber Aktarma Yöntemi

Eğer bir Android işletim sistemli cihaza sahipseniz uygulama indirmek için zaten bir Google hesabı kullanıyorsunuz demektir. Şimdi kullandığımız bu hesabın sizlere sunduğu kolaylıkları kullanarak hızlıca rehber aktarma formülüne bakalım.

Kullandığınız Android cihazınızdan ayarlar sekmesi > Hesaplar  sekmesine >  Google hesabı detaylarına giriş yapıyoruz. Hesabınızda kişiler sekmesi etkin değilse kişiler senkronunu etkin konuma getiriyoruz ve 1-2 dakika kadar kişilerin senkron hale gelmesini bekleyin. Buradaki işleminiz  tamamladıktan hemen sonra iPhone cihazınıza  geçerek Ayarlar sekmesi > Posta sekmesi > Rehber sekmesi > Takvim sekmesi yolunu izliyoruz. Açılan sekmenden Hesap Ekle  seçeneğini tıklayarak Google hesabınızla direk oturum açın. Oturumunuzu açarken hesabınızdan rehber seçeneğinin etkin olduğundan emin olun. Oturumunuz açıldığında rehberiniz otomatik olarak cihazınıza indirilecektir.

Android’den-iPhone’a-Rehber-Nasıl-Aktarılır

Anlattığımız yöntemde çok nadir de olsa kayıplar yaşanabiliyor. Eğer herhangi bir kayıp yaşarsanız yukarıdaki yöntemi uygularken aşağıdaki yöntemde bulunan yolu izleyebilirsiniz.

İphone cihazınızdan Hesap Ekle sekmesine tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda Diğer(Other) sekmesi ile devam edin ve ardından CardDAV Hesabı Ekle seçeneğine tıklayın karşınıza çıkacak formu aşağıdaki sistemde doldurun.

-Sunucu sekmesine: google.com

-Kullanıcı adı sekmesine: Google hesabınızda kullandığınız kullanıcı adı

-Parola sekmesine : Google hesabının parolası

-Açıklama sekmesi : Boş bırakılabilir

Bilgileri tam olarak doldurduktan sonra ileri sekmesine tıklayarak devam edin ve rehberin seçili olduğundan kesinlikle emim olun. Her şey tam olarak doğru  yapıldıysa iPhone cihazınızdan rehbere giriş yapın  kişileriniz otomatik ve  kayıpsız olarak yüklenecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉