• PAYLAŞ

Android Cihazlardan Pasaport ve Ehliyet İçin Biyometrik Fotoğraf Nasıl Çekilir ?

  • 08/11/2016 - 17:55
  • 0 Yorum
  • 2780 görüntüleme

Android Cihazlardan Pasaport ve Ehliyet İçin Biyometrik Fotoğraf Nasıl Çekilir ?

Günümüzde bir akıllı cihaz sahibi nerdeyse kalmadı diyebiliriz. Akıllı cihazların yaygınlaşması uygulama hazırlayan firmaları da sürekli olarak yeni yazımlar hazırlamasına ve kullanıcıların beğenisine sunmasına neden oluyor. Bu  yazımızda son zamanlarda oldukça ilgi gören ve gerekli olduğu zamanlarda zaman kazanmanızı sağlayacak olan bir uygulamadan bahsedeceğiz. Uzun zamandan bu yana resmi olan evraklarda ehliyet, pasaport ‘un üzerlerinde olacak fotoğrafların Biyometrik özellikte olması isteniyor. Bu yazımızda Android cihazlarınızdan Biyometrik resminizi nasıl çekebileceğinizi detayları ile anlatacağız.

android-cihazlardan-pasaport-ve-ehliyet-icin-biyometrik-fotograf-nasil-cekilir

Android cihazlarınızdan Biyometrik resim çekebilmeniz için öncelik olarak yardımcı bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Bu işlemi için Biometric Passport Photo uygulamasını Android cihazlarınıza indirip kurmanız gerekiyor.

Biometric Passport Photo uygulamasını Android cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

Biometric Passport Photo uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirdikten sonra kurulumunu yaparak çalıştırın. Günümüzde kullanılan Android cihazların kameraları ortalama olarak 16.0 MP yada 23.0 MP bandına çoktan oturmaya başladı diyebiliriz. Üstelik bu kameralar sayesinde ciddi şekilde profesyonele yakın sonuçlar elde edilebilmesi mümkün oluyor. Bu özelliklerin olması tabii kendi Biyometrik fotoğraflarınızı da kolaylıkla çekebileceğiniz anlamına geliyor. Android cihazlarda  pasaport veya ehliyet için Biyometrik fotoğraf çekme zor bir işlem olmadığını bilmelisiniz. Halihazırda bir fotoğraf yazıcınız bulunuyorsa çok şanslısınız. Yoksa da dert etmeyin fotoğrafçıda bastırmak dahi oldukça uygun fiyatlı olacaktır. 13 x 15 cm’lik bir kağıda yapılacak olan tek bir baskı 2-3 TL’yi asla geçmemeli.

android-cihazlardan-pasaport-ve-ehliyet-icin-biyometrik-fotograf-nasil-cekilir-1

Sizlere önerdiğimiz uygulamayı kullanarak, vizede kullanılacak Biyometrik fotoğraflar içinde büyük fayda sağlıyor. Şöyle ki uygulama ; 100 farklı ülkenin ölçülerine uygun olarak şablon oluşturulabilme imkanına sahip. Sonrasında yapmanız gereken fotoğrafı çekerek şablon üzerine oturtmak olacak oldukça basit bir işlem.

android-cihazlardan-pasaport-ve-ehliyet-icin-biyometrik-fotograf-nasil-cekilir-2

Uygulama üzerinden taslak hazırlamak için yapmanız gereken hangi ülkeye göre Biyometrik fotoğraf çekmek istiyorsanız o ülkeyi seçenekler arasından belirlemek. Galerinizden fotoğraf seçme yolunu da izlenebilirsiniz yada  dijital bir kopya bulunuyorsa uygulama bu fotoğrafı kullanarak da Biyometrik düzenleme yapabilme olanağı sağlıyor. Ülkemiz sınırlarında geçerli olan standart 50 x 60 mm. Ülke standartlarının tamamen dışında, değişik ölçülerde vesikalık yada Biyometrik ölçülerde kırpma yapabilmenizde  mümkün. Bu işlem sırasında en önemli nokta arka fonu beyaz olmayan fotoğraflardan kesinlikle kaçınmanız.

android-cihazlardan-pasaport-ve-ehliyet-icin-biyometrik-fotograf-nasil-cekilir-3

Uygulama üzerinden yapacağınız ayarlarla istediğiniz ölçülerde baskı yapabilirsiniz. Sizlere sunulan seçenekler arasında paylaşma, yazdırma ve galeriye kaydetme gibi özellikler bulunuyor. Yazdırma ile doğrudan tanımlı bir yazıcıya gönderebilirsiniz.

 

[Toplam:11    Ortalama:1.7/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉