• PAYLAŞ

Soğuk Lipoliz Uygulaması ile Yağlar Nasıl Azaltılır ?

  • 08/11/2016 - 19:49
  • 0 Yorum
  • 870 görüntüleme

Soğuk Lipoliz Uygulaması ile Yağlar Nasıl Azaltılır ?

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nedir ?

Karın, bel, sırt, basen, kollar, uyluk iç yüzleri gibi bölgelerde oluşan lokal yağ birikimlerini gidermek amacı ile uygulanan yeni bir metottur. Vücuttaki yağ dokusu belli bir dereceye kadar soğutularak dondurulması sağlanır ve bu sayede tahrip olan yağ hücreleri belli bir süre ile beraber vücuttan atılır.

COOLSHAPING patentli olan entegreli cryo, vakum ve LED teknolojisi kullanılarak hedeflenen bölgesel yağların azaltılması sağlanır. Coolshaping cryo soğutma sistemi kullanılarak yağ hücreleri ameliyatsız bir şekilde parçalanır ve yok edilirler.

soguk-lipoliz-uygulamasi-ile-yaglar-nasil-azaltilir-1
Amerika ‘da uzun süreler yapılan araştırmalar sonucunda etkinliği kanıtlanmış olan bu metot FDA onayı almasından sonra son derece güvenilir ve tedavi amaçlı kullanılabilir bir uygulama türü olduğunu dünyaya kabul ettirmiştir.

Soğuk lipoliz uygulaması temel olarak ; sonuçları, etkinliği ve aynı zamanda acısız olması, bunların yanı sıra çok az seansa ihtiyaç duyulması nedeni ile en sık tercih edilen bölgesel zayıflama yöntemlerinden bir tanesidir.

Coolshaping tedavi sırasında cryo-enerjiyi vakum ve LED teknolojisinin tedaviyi arttırıcı etkisiyle uygulanır. Sistem özel olarak cilt yüzeyini korumaktadır ve cryo-enerji diğer dokulara kesinlikle zarar vermeden sadece yağ hücrelerini kristalize ederek sonuca ulaşır. Kristalize durumda olan donan yağ hücreleri bu aşamadan sonra işlevlerini yerine getiremez ve vücut tarafından otomatik olarak parçalanarak atılır. Vücudun tamamen normal katabolik mekanizması ile parçalandığı için herhangi bir nedenle ciltte sarkma yada uygulama bölgelerinde düzensiz çökme gibi sorunlar görülmemektedir.

soguk-lipoliz-uygulamasi-ile-yaglar-nasil-azaltilir-2

Cryo lipoliz yöntemi kullanılarak hızlı ve bir o kadar etkin bölgesel incelme zayıflama sağlanabilmesi mümkündür. Yoğun kilolu ve bunun yanı sıra yağ dokusu çok daha uzun süreli mevcut olan bireylerde tek seans uygulanması yerine seans sayısını artırarak 2-3 seans gibi aynı bölgeye 15 ile 20 gün aralıklarla uygulama yapılmasına dayalı olarak sonucun daha hızlı ve etkin olması sağlanabilmektedir. Coolshaping cryo soğuk lipoliz uygulamanın dışında başlıklar içeresinde yer verdiğimiz led ve lazerler kullanılarak yağlı dokuya ekstradan yağ sıvılaştırma etkisi ve bunun yanı sıra cilde yakın dokuların stimulasyonunu sağlaması ve morluk riskini azaltma gibi etkilerde sağlamaktadır.

Başlık içeresinde bulunan lazer modülleri cildin tamamen altına inerek yağ hücrelerinin zarlarındaki geçirgenliği daha fazla artırarak içerde bulunan yağın dışarı çıkmasını sağlar ve bu sayede direk vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

soguk-lipoliz-uygulamasi-ile-yaglar-nasil-azaltilir-3

Soğuk Lipoliz uygulamasının Sonuçları Ne zaman Görülür ?

Uygulama yapılmasından sonra on beş gün içinde sonuçlar gözle görülmeye başlanır. Asıl sonucun tam olarak görülmesi için 2-3 ay arası gibi bir süre geçmesi gereklidir. Bu sürenin tamamlanması sonucunda % 20-40 gibi  oranında bir incelme göz ile görülür hale gelir.

 

 

 

 

 

 

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉