• PAYLAŞ

Facebook ‘da Farklı Dillerde Paylaşım Nasıl Yapılır ?

  • 08/11/2016 - 21:52
  • 0 Yorum
  • 816 görüntüleme

Facebook ‘da Farklı Dillerde Paylaşım Nasıl Yapılır ?

Dünyada kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında lider konumunda olan Facebook ‘un bünyesinde barındırdığı fakat fazla bilinmeyen bir çok özelliği bulunuyor. Bu özellikler uygulamayı kullananların hangi kitlelere ne amaçla ulaşmak istediğine göre farklılıklar gösterebiliyor. Facebook uygulamasının kullanıcı sayısı göz önüne alındığında sesinizi duyurmanızın yada bir reklam yapmak istiyorsanız bunu en kolay büyük kitlelere ulaştırmanın en iyi yolu olduğunu söylemeliyiz. Facebook bünyesinde bulunan çok dil paylaşımı özelliği tam olarak bu durumlar için hazırlanılarak kullanıcılara sunulmuş durumda. Uygulama içerisinden yapılacak olan birkaç basit ayar sayesinde yaptığınız veya yapacağınız paylaşımları bir çok farklı dilde yapabilirsiniz. Facebook uygulaması üzerinden yaptığınız paylaşımları herkese açık olarak yapıyorsanız çoklu dil özelliğinin tam de size hitap ettiğini bilmelisiniz. Bu yazımızda sizlere sosyal medya uygulaması olan Facebook üzerinde birden fazla dilde paylaşım nasıl yapabileceğinizi detayları ile anlatacağız.

facebook-da-farkli-dillerde-paylasim-nasil-yapilir

Dünyada en fazla aktif  kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya uygulaması Facebook, bir çok farklı dilde konuşan milyonlarca kullanıcının da bir araya gelmesine olanak sağlıyor. Bir Facebook kullanıcısı olarak muhtemelen sizin de Facebook arkadaş listenize göz attığınızda sizden farklı dillerde konuşan, anadili Türkçe olmayan, farklı olan kullanıcılar mevcuttur. İşte bu gibi durumlar göz önüne alındığında yaptığınız paylaşımlarınızda arkadaş listenizde bulunan bütün kullanıcıların dilini kullanabileceğiniz kolay bir yöntem bulunmakta; bu özellik ise çoklu dil seçeneği.

Facebook uygulamasından çoklu dil özelliğini aktif etmeniz için ilk olarak Facebook uygulamasını açıyorsunuz ve ardından Ayarlar sekmesine giriş yapıyorsunuz. Açılacak olan liste üzerinden dil ayarları sekmesine giriş yapıyorsunuz. Buradan yapacağınız ayar sayesinde, seçenekleri yine kendinizin seçmesini sağlamakta olan sistem, memnun olmadığınız otomatik yapılan çevirileri düzenleme seçeneğini de kullanıcılara sunmakta.
facebook-da-farkli-dillerde-paylasim-nasil-yapilir-1

Yukarıda yayınladığımız görselde olduğu gibi dil seçeneklerinden çoklu dilli gönderiler sekmesini aktif konuma getiriyorsunuz.

facebook-da-farkli-dillerde-paylasim-nasil-yapilir-2

Bu seçeneğin aktif olmasından sonra yapmanız gereken yaptığınız paylaşımlarınızın hangi dillerde yayınlanmasını belirlemek oluyor. Bu seçenek üzerinden kullanmak istediğiniz diller kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Bu işlemi aynı zamanda kullandığınız kişisel Facebook hesabınızın haricinde sahip olduğunuz Facebook sayfasında da rahatça kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinden özelliği aktif etmeniz için Ayarlar sekmesi > Genel sekmesi üzerinden Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz özelliğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉