• PAYLAŞ

Sabah Hızlı Hazırlanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

  • 09/11/2016 - 13:34
  • 0 Yorum
  • 689 görüntüleme

Sabah Hızlı Hazırlanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Özellikle işe giden kadınların sabah hazırlanmaları çok uzun sürmektedir. O nedenle normalde yarım ya da bir saat önce kalkmaları gerekiyor. Elbise tercihini doğru yapmak, makyajı yapmak ve iş boyunca bu durumun korunmasına yardımcı olacak tüm detayların incelenmesi gereken bir süreç yaşanıyor. Her sabah bu kadar zamanınızı boşuna harcamak istemiyorsanız sabahları sizin hızlı hazırlanmanıza yardımı olacak bilgileri yazının içeriğinde bulabilirsiniz.

hizli-hazirlanmak

Hızlı Hazırlanmak İçin Yapılması Gerekenler

İlk olarak elbise tercihinize değinelim. İş yerinde giyebileceğiniz kıyafetler sınırlıdır. Hiç işe giderken abiye giyen birisini gördünüz mü? O nedenle iş üniforması oluşturma yoluna gitmelisiniz. Yani iş de genellikle kombin olarak giyeceğiniz kıyafetleri birlikte dolabın bir bölümüne hazırlayarak asma yolunu tercih etmelisiniz. Bu sabah kıyafet seçiminde yaşayacağınız kararsızlıktan kurtulmanıza yardımcı olur.

Kadınların hayatlarında ki en önemli yardımcıları çantalardır. Çantasının içine dünyaları doldurmayan kadın neredeyse yoktur. Çanta kullanımı da çok önemlidir. Tek gözlü çanta yerine bölmesi çok olan çantaları kullanmayı tercih etmeniz faydalı olacaktır. Gözlere anahtarlık, nakit para, cüzdan ya da kredi kartı bölümleri olarak ayırmalısınız. İstediğiniz anda bir havuzun içine elinizi atarak karıştırmak yerine tekbir hamle ile bulabilmenize yardımcı olacak bir detaydır.

Elbiseleriniz ile birlikte giydiğiniz taytları genelde çoraplarla birlikte çekmeceye koyarız. Ancak aradığımız buruş buruş olmaları nedeniyle canımız sıkılır. Bu durumu yaşamamak için taytları hangi kıyafetle birlikte giyiyorsanız düzenli bir şekilde onun yanına asmanız gerekiyor.

Çorap konusunda yaşadığınız sıkıntıları hiçbir şeyde yaşamadınız bundan eminiz. Eve geldiğiniz bir delik çorabınız olduğunu görürseniz yapmanız gereken onu direkt olarak çöpe atmaktır. Yanlışlıkla çorap sepetine gitmesi ve sizin giymeniz kötü bir görüntü ile dışarı çıkmanıza neden olabilir.

Kirlilerinizi eğer mümkünse bir kirli sepetine atın. Buruşmasın düşüncesi ile astığınız kıyafetlerinizin temiz olup olmadığı sizi yanıltabilir. Makyaj için sade tercihinden yana malzemeler kullanın. Aşırı makyaj gündüz iş yerinizde başınıza iş açacaktır. Ya rimeliniz akacak ya da rujunuz bozulacaktır. Ancak sade yapılan makyajda başınıza hiçbir şey gelmeyecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉