• PAYLAŞ

Samsung Gear VR’da Cardboard Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır ?

  • 08/11/2016 - 16:06
  • 0 Yorum
  • 1117 görüntüleme

Samsung Gear VR’da Cardboard Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır ?

Son yıllara baktığınızda VR yani sanal gerçeklik teknolojisi üzerine son derece önemli tuğlalar konduğunu görebilirsiniz. Ülkemizde bu konuda önemli bir pazar payına sahip olan Samsung’un kullanıma sunduğu amiral gemisi modellerini VR gözlüğü ile birlikte pazarlaması da teknolojinin tanınmasında oldukça önemli bir rol oynadı. Fakat bu konuda en büyük sorunlarından bir tanesi ise Gear VR sanal gerçeklik gözlüklerinin özel bir yazılım yardımı ile birlikte çalışması. Yani aslına baktığınızda Samsung markalı olan akıllı telefonunuzla birlikte Samsung’un VR ara yüzünü mutlaka kullanmanız gerekmekte.

Google Cardboard’a özel olarak hazırlanan hiçbir uygulamayı Google Play üzerinden indirip kullanabilme şansınız bulunmuyor. Aslında sadece bir süre öncesine kadar durum böyleydi diyebiliriz. Neyse ki bundan sonra otomatik olarak çalışan Samsung VR uygulamasını tamamen devre dışı bırakarak Google Play uygulamalarının tadını sizlerin de çıkarma şansı bulunuyor.
samsung-gear-vr-da-cardboard-uygulamalari-nasil-calistirilir-1

Samsung Gear VR’da Google Cardboard Uygulamaları Nasıl  Çalıştırılır ?

Bu işlemi yapabilmeniz için yardımcı bir uygulamaya ihtiyacınız olacak sizlere sunacağımız uygulamanın ücretsiz olmasının yanı sıra herhangi bir root işlemi de gerektirmiyor. Cardboard Enabler uygulamasını Anraoid cihazlarınıza indirip kurmanız gerekiyor. Uygulama içerisinde tek bir tuş var ve bu tuş ile beraber  Samsung’un Gear VR servisinin otomatik olarak çalışması engellenebiliyor. Bu sayede ise Samsung markalı akıllı telefonunuz Gear VR gözlüğe takıldığınız zaman uygulama otomatik olarak başlaması engellenmiş oluyor. Siz de dilediğiniz Google Cardboard uygulamasını kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

samsung-gear-vr-da-cardboard-uygulamalari-nasil-calistirilir-2

Cardboard Enabler uygulamasını Anraoid cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamayı kullanmanız ile birlikte Gear VR gözlüğün rahatlığından yararlanarak Google’ın Cardboard uygulamalarının tadına kolaylıkla varabilirsiniz. Bu sayede deneyimleyebileceğiniz birbirinden güzel oyunlar ve aynı zamanda sinema uygulamaları mevcut. Emin olun bu uygulama ile beraber VR gözlüğünüzün kullanım alanı ciddi oranlarda genişlemiş olacak. Önemli bir uyarı olarak uygulamanın sadece Samsung markalı ve Gear VR’a uygun olan akıllı telefonlara hitap ettiğiniz bilmelisiniz. Farklı olan cihazlarda aynı sonucu vermeyecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉