• PAYLAŞ

Android Desen Kilidi Unutulduğunda Nasıl Açılır?

  • 25/08/2016 - 16:00
  • 0 Yorum
  • 1035 görüntüleme

Android cihazlarınızda yer alan ve kullanıcılara sunulan çeşitli güvenlik önlemleri sayesinde istemediğimiz farklı kişiler tarafından kullandığımız cihazımızın kilidinin açılmasını kolayca engelleyebiliyoruz.

Android Desen Kilidi Unutulduğunda Nasıl Açılır 1

Android telefonlarda bulunan güvenlik önlemleri sayesinde isteğimiz dışında başka kişilerin cihazımızın kilidinin açılmasını engellemeniz mümkün. Android cihazlar içerisinde bulunan kilitleme özelliklerinden kendimize uygun olan bir tanesini seçerek son derece kaliteli bir güvenlik duvarı oluşturabiliyoruz. Bu nedenle kısa bir süreden sonra bu koyduğumuz güvenlik önlemlerini unutmuş olabiliyor ve kilit açma esnasında girilen parolayı hatırlamak oldukça zorlu bir yol olabiliyor. Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan ve bu tarz unutulan şifreleri açmak için mahalle içlerinde konumlandırılan Teknik Servislere giderek oldukça fazla para ödeyerek unuttuğumuz bu şifreleri açtırmaya çalışılıyor.

Bu konuda sizlere Android işletim sistemli cihazlarda unutulan güvenlik şifresini nasıl devre dışı bırakabileceğinizi detayları ile anlatacağız. Son derece kısa olan bir işlem ile en fazla 5 dakika içerisinde hem cihazınızın unuttuğunuz kilidini açacaksınız hem de teknik servislere gitmenize gerek kalmayacak. Bu işlem sayesinde  sadece unutulan şifreler değil aynı zaman da yazılımsal olan bir sorunla karşı karşıya kaldığınız da bu yöntemi kullanarak cihazınızı rahatlatabilirsiniz. Sizleri önereceğimiz adımları uygulamanız sorununuzu çözmek için yeterli olacaktır.

İlk olarak telefonunuzu elinize alın ve aşağıda belirttiğimiz kombinasyonları sırasıyla deneyin. Bunun amacı her telefonun menüsüne giriş kombinasyonunun farklı olmasıdır.

-Ses Kısma Tuşu + Güç Tuşu aynı anda basıyoruz

-Ses Açma Tuşu + Güç Tuşu aynı anda basıyoruz

-Ses Açma + Ses Kapama + Güç Tuşları aynı anda basıyoruz

-Home + Güç Tuşu aynı anda basıyoruz

-Ses Kontrol Tuşlarının Herhangi Biri + Home Tuşu + Güç Tuşu aynı anda basıyoruz

Sizlere önerdiğimiz bu kombinasyonlar şuana kadar Android işletim sistemli cihaz üreticilerin kullanmış oldukları seçeneklerin tamamı. Sizler bu listenin tamamında yer alan kombinasyonları deneyerek kolay bir şekilde menüyü açabilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz görselde göreceğiniz menüye giriş yapacaksınız.

Android Desen Kilidi Unutulduğunda Nasıl Açılır 2

Bu menü karşınıza çıktıktan sonra yapmanız gereken işlem sadece Factory Reset sekmesine tıkladıktan sonra cihazınızı ilk aldığınız Fabrika Ayarlarına Geri Dönecektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra tekrardan cihazınız kullanılabilir hale gelecek. Bu önerdiğimiz yöntemi güvenlik için koyulmuş olan şifreleri unuttuğunda değil cihazınız yavaşladığında veya hiç açılmadığı zamanlarda da teknik servise götürmeden önce kolayca sizler tarafından uygulayarak açıldığını kontrol edebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉