• PAYLAŞ

Pokemon GO: Dragon, Poison, Psychic, ve Fairy Tip Pokemon’lar Nerelerde Çıkar?

  • 25/08/2016 - 16:20
  • 0 Yorum
  • 1075 görüntüleme

İster çip tipi isterse su tipi Pokemon’lar olsun bunların hangi bölgelerde çıkabileceklerini tahmin etmek o kadar da karmaşık değil. Ancak Fairy veya Psychic gibi farklı tipte olan Pokemon’ların hangi bölgelerde daha çok bulunduklarını hemen kestirebilmek çok mümkün değil.

Dragon, Poison, Psychic ve Fairy

Pokemon GO‘da uygulamasında dört farklı ve oldukça ilginç türde Pokemon tipi bulunuyor. İlginç çünkü su, çim veya toprak gibi Pokemon çeşitlerini haritada uygun bir yere koymak oldukça kolay. Diğer taraftan bakıldığında Dragon, Fairy, Poison veya Psychic gibi Pokemon tiplerine geldiğinizde durum baya bir farklılaşıyor.

Pokemon GO Dragon, Poison,  Psychic, ve Fairy Tip Pokemon’lar Nerelerde Çıkar 1

Dragon Tipi Olan Pokemon’lar

Pokemon GO uygulamasında şimdilik yalnızca üç çeşit Dragon tipi olan Pokemon bulunuyor. Bu tipte olan Pokemon’lar Dratinis, Dragonites ve Dragonairs olarak biliniyor. Üçü tip arasında en kolay bulunanı Dratini olduğunu biliyoruz. Çünkü kendi hikayesine dayalı olarak su ile yakın ilişkisi olan bir tür. Bu nedenle uygulamada özellikle de su birikintilerinin olduğu bölgelerde bulunabiliyor. Bunun dışında olan diğer Dragon tipi Pokemon’ları bulabilmeniz için golf sahaları gibi bölgenin simgesi haline gelmiş yapıların yakınlarına bakmak gerekiyor.

Psychic Tipi Olan Pokemon’lar

Uygulamadan psişik tipi olan karakterlere gelince bunların nerelerde çıktıklarını kestirebilmek oldukça zordur. Bu tip olan Pokemon’lar diğer herkes gibi oyunun herhangi bir bölgesinde bulunabilir. Ancak özellikle çıktıkları yerlere göz önüne aldığınızda yerleşim bölgeleri, gece vakitlerinde diye detaylı anlatabiliriz, hastaneler ya da herhangi tür çimli olan alanlar olarak sıralanıyor. Bu tip Pokemon’ların genel olarak hastane yakınlarında çıktıkları uzun zamandır biliniyor.

Pokemon GO Dragon, Poison,  Psychic, ve Fairy Tip Pokemon’lar Nerelerde Çıkar 2

Poison Tipi Olan Pokemon’lar

Birinci nesil olan Pokemon’lar arasında bulunan en yaygın tiplerden biri de Poison yani zehir tipi olan Pokemon’lar olarak sıralanıyor ve ilginç bir şekilde nedeni bilinmese de oyunun en sevilen karakterleri arasındalar. Haunter, Weedle, tembel Muk ile Bulbasaur’a kadar tüm zehir tipi olan Pokemon’lara uygulamada en sık sulak alanlar, göller, bataklıklar ve endüstriyel alanlarda rastlanıyor.

Pokemon GO Dragon, Poison,  Psychic, ve Fairy Tip Pokemon’lar Nerelerde Çıkar 3

Fairy Tipi Pokemon’lar

Tartışmasız olarak birinci nesil Pokemon’lar arasında en şirin ve en sevilen bu tip yani peri tipi olanlar. Hızlı bir tahminda bulunursak Fairy tipi olan Pokemon’ların uygulamada ağaçlık alanlarda daha sık bulabileceğinizi düşünebilirsiniz. Fakat bunları bulmak tahmin ettiğinizden çok daha kolaydır. Jigglypuff, Clefable ve Clefairy gibi peri tipi olan Pokemon’lar uygulamada mezarlıklar ve bölgenin simgesi olan yapıların yakınlarında daha sık çıktığının altını çizelim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉