• PAYLAŞ

Krill Yağı Nedir ve Nelere İyi Gelir?

  • 25/08/2016 - 16:40
  • 0 Yorum
  • 1174 görüntüleme

Krill yağı iyi aslında fazla bilinmemekle birlikte tamamen sağlıkla yüklü bir yağdır. Öncelikle kril nedir sorusuna bakalım, Krill karides benzerliğiyle bilinen küçük eklem bacaklılar kısmında ve kabuklular alt kategorisinde yer alan omurgasız olan bir hayvandır.

Yaklaşık boyları 1-2 cm büyüklüğünde ve çok soğuk sularda yaşayan hayvan birçok deniz hayvanın besin maddesi olmasının yanı sıra akvaryumlar için ve insan tüketimi için avlanmaktadırlar.

Krill yağı tamamen krill canlısından elde edilen oldukça iyi olan bir besin takviyesidir. Birçok bilimsel araştırmaya önderlik eden canlının popülaritesi son zamanlarda gittikçe artmaktadır

içerik

Krill Yağının Faydaları;

-Omega-3 yağ Asitleri

Kanadalı bir uzmanın yaptığı çalışmada krill yağı HDL iyi olan kolesterolü yükseltme ve LDL kötü olan kolesterol düzeylerini son derece düşürücü etki göstermede balık yağından çok daha iyi etki gösterdiği gözlemlenmiştir. Balık yağından daha farklı olarak krill yağı trigliserid düzeylerini de oldukça düşürdüğü belirlenmiştir.

-Beyin Sağlığını Koruyor

Düzenli bir şekilde tüketildiğinde diğer bir faydası da retina ve beyin sağlığı üzerinedir. Krill yağının içerisinde bulunan DHA dokosaheksaenoik asit ve EPA beyinimizi oluşturan en önemli yapı elemanlarındandır.

Depresyon Tedavisi

Krill yağının içinde bulunan DHA’lar depresyonun önlenmesi ve tedavisinde önemli bir bileşiktir. Bu etkileşimlerinin dışında sağlıklı ruh halini korumasında ve depresyon riskini azaltabilme açısından da önemlidir

Anti-İnflamatuar Özellikleri Bulunuyor

Krill’de bulunan omega-3 yağ asitleri, doğal anti-enflamatuar özelliğine sahiptir. Vücut üzerinde inflamasyonu azaltarak, PMS belirtileri, romatoid artrit ve kalp hastalığı riskini son derece azaltır.

Hızlı Emilim Özelliği

Balık yağının tam aksine krill yağı geğirme esnasında veya kokusu olarak kesinlikle balıksı tat içermemektedir. Fakat özellik olarak aynısı ve hatta çok daha fazlası olarak da faydası bulunmaktadır. Krill yağı vücut tarafından hızla emilir, diğer balık yağlarına göre daha güçlüdür ve aynı zamanda da balık yağında bulunan antioksidanları balık yağından çok daha yüksek oranda içermektedir.

Cilt Koruma Uzmanı

Krill yağında bulunan Astaxanthin denilen madde UV ışınlarına karşı cildi son derece korur. Bu sebeple, krill yağı cilt kanserine engel olduğu gibi UV ışınlarına yüksek düzeyde maruz kalınması ile ilişkili diğer sorunların oluşumunun azaltılmasına da yardımcı olabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉