• PAYLAŞ

Android ve iOS ‘da YouTube Video Oynatma Sorunu Nasıl Çözülür ?

  • 18/12/2016 - 09:06
  • 0 Yorum
  • 1154 görüntüleme

Android ve iOS ‘da YouTube Video Oynatma Sorunu Nasıl Çözülür ?

Android ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda YouTube videolarını oynatmaması sıklıkla yaşanan sorunlar arasında bulunuyor. Popüler video paylaşım sitesi olan YouTube hayatımızda şüphesiz önemli bir yere sahip gün içerinden en çok kullandığımız uygulamalar arasında. Milyonlarca videodan oluşan arşivi ve kısa eğlenceli videolardan müziklere hatta canlı performanslardan eski izlediğiniz dizilere inanılmaz bir içerik tek bir tıkla elinizin altında. Video içerikleri üzerine yayın yapan birçok internet sitesi de video paylaşımını yapmak için YouTube uygulamasını tercih ediyor. Android işletim sistemli akıllı cihazlar ve iPhone telefonların son zamanlarda karşılaştığı YouTube video oynatma sorunu bir çok kullanıcı için sorun teşkil ediyor. Bu yazımızda Android ve iOS işletim sistemi kullana cihazlarda Youtube video oynatma sorununu çözebilmeniz için uygulamanız gereken adımları aktaracağız.

Android Cihazlarda Youtube Video Oynatmama Sorunu Nasıl Çözülür ?

Android işletim sistemi kullanıcıları YouTube uygulamasında sorun yaşadıkları zaman öncelik olarak YouTube uygulamasının önbelleğini temizlemeniz gerekebilir. Android işletim sisteminin ana ekranından  Ayarlar sekmesi – Uygulamalar sekmesi yolunu izleyin ve YouTube uygulaması içeriğine tıklayın. Bu kısımda önbelleği Sil ve Verileri Temizle seçeneklerini kullanarak önbelleği temizleyin. Önbelleği temizlemenizden sonra Youtube uygulamasını yeniden çalıştırın.

 

Önbelleği temizlemenizden sonra Youtube uygulaması hala videolarınız açmıyorsa. YouTube uygulamasını Android akıllı telefonunuzdan tamamen kaldırın ve Google Play Store üzerinden yeniden indirip kurun. Bu işlem yüksek oranla sorununuzu çözecektir

İOS Cihazlarda Youtube Video Oynatmama Sorunu Nasıl Çözülür ?

IPhone ve İPad cihazlarda YouTube uygulaması sorunlarında da aynı Android işletim sisteminde olduğu uygulamanın önbelleğini temizleyerek etkin bir  sonuç alabilirsiniz. IOS işletim sisteminin ana ekranından Ayarlar sekmesine giriş yapın açılan menü üzerinden YouTube uygulamasına giriş yapın ve açılan sekme içerisinde  Uygulamanın Önbelleğini Temizle seçeneğini kullanın.

Uygulamanın ön belleğini temizlemenizden sonra yeniden başlatın izlemek istediğiniz videolar hala açılmıyorsa diğer seçeneği denemelisiniz. YouTube uygulaması Apple cihazlarda hücresel veri kullanımını etkin olmadığında da sorun yaratabiliyor. Bu nedenler ayarlar sekmesi üzerinden hücresel veriyi aktif konuma getirin.

İOS işletim sistemli cihazlarınızda her iki denem sonucunda sorun hala devam ediyorsa deneyebileceğiniz son bir seçenek kalıyor. Apple cihazınızdan Youtube uygulamasını tamamen kaldırın ve ardından Apple Store üzerinden yeniden indirip kurun. Youtube uygulamasını yeninden yüklemenizden sonra çalışmaya başlayacaktır.

Uyguladığınız bu yöntemler arasından dikkat etmeniz gereken öncelik olarak Youtube uygulamasının önbelleğini temizledikten sonra silip yeniden indirmek olmalı. Uygulamanın önbelleğini silmeden siler ve yeniden yüklerseniz aynı ayarlar ve sorunla beraber indirmiş olursunuz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉