• PAYLAŞ

Anvelop Elbise Modelleri Nasıl ombin yapılır?

  • 06/12/2016 - 21:12
  • 0 Yorum
  • 1268 görüntüleme

Anvelop Elbise Modelleri Nasıl Kombin Yapılır?

Bu sezonun belki de en dikkat çekici elbiselerinin başında anvelop ismi verilen modeller gelmektedir. Bu modelleri kısaca anlatalım. Bu elbiseler giyen kişinin üst kısımlarını sararak başlar, bel kısmına gelindiğinin de iyice daralır. Etek kısmına doğru ise genişleyerek devam ederek dökümlü bir görüntü oluşturur. Resimde de görebileceğiniz bu modeller dikişsiz bir görüntü sunmaları ile bu sezon çok sık olarak kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bu elbise modellerinin nasıl giyileceği ve kombin yapılacağı tercih eden bayanın vücut tipine göre farklılık gösteriyor. Yazımızın devamında vücut tiplerine göre anvelop elbise kombinleri nasıl yapılır cevaplamaya çalışalım.
anvelop-elbise-1

Minyon Tipliler için Anvelop Elbise

Minyon bir tipe sahipseniz elbisenizi seçerken ilk olarak bakmanız gereken nokta elbisenizin boyu olacaktır. Alacağınız elbisenin boyunun diz hizasında ya da dizinizin birkaç santim üzerinde olması gerekiyor. Diz altında ki modeller sizler için uygun olmayacaktır. Minyon tipli bayanlar için en ideal tercih maxi boy anvelop elbiseler olmalıdır. Bu elbisenizin altına giyeceğiniz yüksek topuklu ayakkabılar ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Uzun boylular için anvelop elbise

Uzun boylu kadınlara genellikle ne giyseler yakışır. Bu elbiseyi giymek isteyen uzun boylu kadınlar zorunlu olarak topuklu giymelerine gerek yok. Sadece dikkat etmeleri gereken nokta bu boya sahip bayanların bel kısmının nerede bittiğine dikkat etmeleri gerekiyor. Bu vücut hatlarının simetrik bir görünüme sahip olması için önemli bir detaydır.

Büyük göğüslüler için anvelop elbise

Bu elbiseler tam anlamı ile büyük göğse sahip bayanlar için ideal bir tercihtir. Özellikle anvelop elbiseler de V yaka tasarıma sahip olanları tercih etmeleri gerekir. Bu model sizlerin boyun ve gerdan kısmını daha uzun göstereceği için boyunuzun uzun görünmesine de yardımcı olacaktır.

anvelop-elbise

Basen ve Kalın bacaklılar için Anvelop Elbise

Bir kadına yakışmadığı düşündüğünüz basenlere ve bacaklara sahipseniz bu elbiseler sizin için kurtarıcı olacaktır. Bu tür bir elbise modeli arıyorsanız size en uygun olanı midi ya da maxi olarak isimlendirilen anvelop elbise modelleridir.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉