• PAYLAŞ

Apple Cihazlarınız Ücretsiz Batarya (Pil) Değiştirme Programı İçin Uygun Mu ?

  • 15/12/2016 - 09:30
  • 0 Yorum
  • 973 görüntüleme

Apple Cihazlarınız Ücretsiz Batarya (Pil) Değiştirme Programı İçin Uygun Mu ?

Sunduğu hizmet kalitesi, kullanıcıların Apple firmasını tercih etmelerindeki en önemli nedenlerden birisi. Ülkemizde oldukça yüksek fiyatlarda olmalarına karşın satın alınma sebeplerine baktığınızda Apple’ın satış sonrasına sunduğu müşteri memnuniyeti doğrudan karşınıza çıkıyor. Bu yazımızda iPhone ve İPad cihazlarda batarya, kamera sorunları yaşayanlar için değişim programının detaylarından bahsedeceğiz. Apple cihazları olanların ücretsiz değiştirme programından nasıl faydalanabileceğiniz detayları ile aktaracağız.

Ülkemizde oldukça eski olan modellerinin dahi hatrı sayılır rakamlara satıldığı ve kolaylıkla alıcı bulduğu Apple iPhone’lar, bildiğiniz üzere Türkiye’de  Apple Online Store, teknoloji mağazaları, operatör, e-ticaret siteleri 2 yıl standart garantili olarak, yurt dışında olan satışlarda ise 1 yıl uluslararası garantili satışa çıkıyor. Garanti süresi de doğrudan cihazın etkinleştirilmesiyle aynı tarihte başlıyor. Kullandığınız cihazınızı Apple’ın online mağazası üzerinden satın alırsanız belli bir süre cihazı kullanmanız durumunda dahi iade edip paranızı geri alma şansına sahipsiniz. Cihazı satın aldığınız zaman belli süreliğine telefonla birebir olarak teknik destek alabilme imkanına sahipsiniz. Tabii kullanım aşamasında cihazda bir sorun oluştuğunda online yada yüz yüze görüşme yaparak sorununuzu kolaylıkla çözüme ulaştırabiliyorsunuz. Apple kullanıcı olmasanız dahi Apple firmasının sadece cihaz satmadığını, bu sebeple de pahalı olmasına rağmen daha çok tercih edilen bir marka olduğunu bildiğinizden eminiz. Durum böyle olunca Apple cihazlarında ufak ta olsa bir sorunu olan doğrudan Apple Mağazalarına veya forumlara başvuruyor.

iPhone Pil Değiştirme Programı Nedir ?

Bazen renk değişimi gibi oldukça komik olan nedenler dile getirilse de donanımsal sorunlarla karşılaşan, zor durumda kalmış kullanıcılarında olduğu biliniyor.  Milyarlarca TL fiyat etiketine sahip olan iPhone’larda olmaması gereken sorunlar yaşanınca soruların da ardı arkası kesilmediği oluyor. En çok karşılaşılan soru ise ücretsiz olarak batarya değişim programıyla ilgili oluyor. IPhone cihazların en zayıf noktalarından bataryası yazılım güncellemesi sorunundan  kaynaklanabildiği gibi donanımsal sorunlardan da olabiliyor ki bunun örneklerini bir çok kez gördük ve görmeye de devam ediyoruz. En son yaşanan sorunların başında iPhone 6s kullanıcılarının oldukça canını sıkan pile bağlı aniden kapanma sorununa çözümü ile alakalı olarak Apple ücretsiz batarya değiştirme programı başlattı.

Apple cihazlarınızın bataryasının hızlı tükenmesi, kamerasının bulanık çekmesi, fiziksel tuşlarının düzgün olarak çalışmaması gibi değişim yada onarım gerektiren bir durum olduğunda nasıl haber alınıyor ? Bu türde bir donanımsal sorunlarla karşılaştığınız zaman online randevu alarak yada doğrudan Apple Store’un yetkili teknik servis noktalarına gitmek yerine bakmanız gereken ilk yer  Apple’ın resmi değişim ve onarım programı sitesi olmalıdır.

 

iPhone Değişim ve Onarım Programları Sayfasına BU LİNK üzerinden giriş yapabilirsiniz.

 

İPhone dışında kullanmakta olduğunu Mac ve kablolara ilişkin sorunlar için de değişim yada onarım programlarının bir araya toplandığı siteyi açtığınızda kullandığınız cihazınızda yaşadığınız sorun ile alakalı ücretsiz bir program olup olmadığını, cihazınızın uygulanan programa uygun olup olmadığını ve cihazınız uygunsa faydalanmak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine hakkında oldukça detaylıca bir açıklama ile  karşılaşıyorsunuz. Kullandığınız cihazınızın değiştirme programı kapsamında olup olmadığını anlamak içinse tek yapmanız gereken sayfada bulunan Uygunluk ibaresinin altına kullandığınız iPhone’unuzun seri numarasını yazmanız yeterli olacaktır.

iPhone Batarya Değişimi Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Değişim programı içerisinde özellikle dikkat etmeniz gereken Apple’ın da belirttiği birkaç detayı sizlere aktaralım. Kullandığınız Apple cihazınızı Apple Türkiye garantisi altında almış olmanız yani yurt dışından satın alınmış olan Apple cihazlara Türkiye’de bir işlem yapılmıyor. Apple cihazınızın mutlaka çalışır ve ciddi şekilde hasar görmemiş olması gerekli. Bu kriterlere uygun ve program dahilinde olan bir cihazınız varsa yapmanız gereken Apple online servisten randevu alarak cihazınızı ulaştırmak olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉