• PAYLAŞ

Hesap Oluşturmadan Skype Görüşmesi Nasıl Yapılır ?

  • 15/12/2016 - 09:22
  • 0 Yorum
  • 874 görüntüleme

Hesap Oluşturmadan Skype Görüşmesi Nasıl Yapılır ?

Size herhangi bir yazılım indirmenize veya kurmanıza gerek olmadan programsız Skype kullanma ve sesli sohbet ve görüntülü sohbet yapmanın mümkün olduğunu, zahmetsizce gerçekleştirebileceğinizi söyleyebilir. İnanmasının oldukça güç olduğunu bizde biliyoruz, fakat bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz artık mümkün. Microsoft, yakın zaman da Skype için hizmete sunduğu yeni web servisi sayesinde kullanıcılara Skype masaüstü yazılımını indirmesine gerek olmadan ve herhangi bir hesap açıp veya mevcut hesaplarla giriş yapma gereği duymadan Skype kullanabilme imkanı veriyor.

Skype kullanımına genel olarak ele aldığınızda, birçoğumuz aile büyüklerimize veya bilgisayarlar ve yazılımlarla arası iyi olmayan sevdiklerimize Skype uygulamasını kullanmayı öğretirken oldukça büyük güçlük çekebiliyorsunuz. Skype uygulamasını bilgisayarlar indirtip kurulumunu yapılmasını sağlamak ardından hesap açtırtıp hesapla giriş yaptırtmak son derece güç. Bu kadar detayın dışında birde unutulan şifreler ve hesap isimleri sebebiyle Skype kullanmakta olan tanıdıklarımız  belli bir süre sonra Skype kullanmayı bırakarak başka uygulamaları tercih ediyorlar. Microsoft bu sıkıntılara kulak vererek yeni web servisi sayesinde yaşanan bütün problemleri çözüyor.

Yeni kullanıma sunulan Skype web hizmeti temel olarak bilgisayarınızda yüklü olan tarayıcınız üzerinden Skype’ın bütün fonksiyonlarını kullanabilmenize olanak sağlıyor. Bu yazımızda sizlere aktaracağımız yolu izleyerek bilgisayarınızda yüklü olan internet tarayıcınız üzerinden Skype uygulaması ile yazışmaları, görüntülü sohbetleri ve sesli sohbetleri yapabilir, sevdiklerinizin tek bir tıklamayla görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Tabi isteğiniz doğrultusun da her zaman olduğu gibi klasik olarak Skype masaüstü yazılımını bilgisayarınız üzerine indirip Skype uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Program indirmeden Skype Görüşmeleri Nasıl Yapılır ?

Skype web üzerinden hesap oluşturmadan görüşme yapabilmeniz için öncelik olarak BU BAĞLANTI üzerinden Skype Web sayfasına giriş yapın.

 

 

Skype Web sayfasına giriş yapmanızdan sonra yukarıda yayınladığımız görselde kırmızı ile işaretlediğimiz butona tıklayın ve ardından açılır pencere içerisine bir kullanıcı adı belirleyerek yazmanızdan sonra Bir görüşme başlatın butonuna basın.

Bu uyguladığınız adım sonrasında yeni sayfa yüklenene kadar biraz  bekliyorsunuz. Yeni açılacak olan sayfa Skype uygulamasının masaüsütü ekranının ana penceresine benzeyecektir.

Yukarıda yayınladığımız görselde kırmızı alanda işaretlediğimiz sayfada bulunan bağlantıyı kopyalayarak görüşme yapmak istediğiniz bireye gönderin. Kopyalayarak yolladığımız bağlantı üzerine tıklayan görüşme yapmak istediğiniz birey otomatik olarak sizin görüşmeniz dahil olacaktır. Bu uyguladığınız metot sayesinde tek bir tıklamayla Skype görüşmenize başlayabiliyorsunuz. Davet ettiğiniz bireyler görüşmeye katıldığı andan itibaren yazışma yapabilirsiniz. Görüntülü yada sesli sohbet başlatabilmeniz için aşağıda görselde yayınladığımız butonlara basmanız yeterli olacaktır.

Yukarıda görselde işaretlediğimiz butonlardan birine tıklamanızda sesli yada görüntülü bir görüşmeyi başlatabilmek adına Skype bir defaya mahsus tarayıcınıza küçük bir eklenti kurmanızı isteyecek bu eklentiyi kurmanızdan sonra artık Skype üzerinden görüşme yapmak bit tıklama kadar kolay hale gelecek. Eklentiyi yüklemenizden sonra tarayıcınız siz uyaracaktır bir defa izin ver yada izin ver ve hatırla seçenekleri sunacaktır siz bu seçenekler arasından izin ver ve hatırla seçeneğine tıklamalısınız. Sizlere önerdiğimiz adımları takip ederek sevdiklerinizle sesli ve görüntülü konuşma yapmak sadece bir link atmak kadar kolay olacaktır.

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉