• PAYLAŞ

Apple İphone Cihazlarda Uygulama Geçmişi Nasıl Silinir ?

  • 29/01/2017 - 04:54
  • 0 Yorum
  • 1118 görüntüleme

 Apple İphone Cihazlarda Uygulama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Ülkemizde oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olan Apple telefon ve tabletler, cihazınız üzerinden yaptığınız her işlemin kaydını saklı tutuyor. Genel olarak bakıldığı zaman bu özellik sayesinde daha kullanışlı hale gelen cihazlarınız yaşamınızı kolaylaştırsa belli bir oranda birikmelerinden sonra kullandığınız cihazların yavaşlamasına ve sorun çıkarmasına neden oluyor. Bu yazımızda İphona telefonlarınız da ve İpad ‘lerinizin üzerinde kayıtlı bulunan uygulama geçmişini nasıl temizleyebileceğinizi detayları ile sizlere aktaracağız.

İOS : iPhone ve İpad Uygulama Geçmişi Nasıl Silinir ?

İOS işletim sistemli olan iPhone cihazlarda genel olarak bakıldığında internet tarayıcısı olarak Safari kullanılıyor. Kullandığınız Apple cihazınızda internet tarayıcısı Safari geçmişini silmek için tarayıcıya giriş yapın ve açılan sayfanın alt kısmında bulunan yer imlerini açın ve geçmişe giriş yapın. Geçmiş sekmesine giriş yaptıktan sonra Sayfaları Sil sekmesine tıklayın. Farklı bir yol olarak Ayarlar sekmesine giriş yapın ve Safari sekmesine giriş yapın ardından web geçmişini silin.

Apple cihazınızda farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız Ayarlar sekmesinden Uygulamalar sekmesine ve ardında giriş ayarlarına bakarak da geçmişi silmeniz gerekiyor. Google Chroma gibi uygulamalar eşleştirme yapmasından dolayı diğer kopyaları veri olarak saklıyor olabiliyor.

Apple Cihazlarda Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

İOS işletim sistemli Apple cihazınızdan Telefon uygulamasına giriş yapın ve açılan sayfa üzerinde bulunan arama satırlarını sola çekerek arama listesinden kolaylıkla silebilirsiniz. Yaptığınız tüm aramaların tamamını  silmek için ekranın sağ üstünde bulunan düzenle sekmesine basın ve tümü seçip sonrasında soldan sil komutunu verin. Kullandığınız cihazınızdan Sadece FaceTime aramalarını silmek istiyorsanız FaceTime uygulamasını açın ve arama satırında bulunan satırları teker teker sola çekin silin veya düzenle sonrasında sil komutunu verin.

Apple Cihazlarda Fotoğraflar Nasıl Silinir ve Gizlenir ?

İOS işletim sistemli cihazlarınızda kamera geçmişi olan fotoğrafları silmeniz yerine gizleyebilme olanağınız bulunuyor. Bu sayede Fotoğraf ve Anılar sekmelerinde görünmezler fakat Albümler üzerinden görünebilir konumda olur. Fotoğraflarınızı gizlemek için paylaş sekmesine bastıktan sonra Gizle sekmesine tıklayın. Bu işlem birden çok fotoğrafa uygulanabilir.

Silmek içinse seçim yaptıktan sonra çöp kutusuna tıklamanız yeterli olacaktır. Uyguladığınız işlemler ile Apple cihazınızda bulunan ve kullanmadığınız verilerin temizliğini yapmış oluyorsunuz bu işlemler sonucunda kullandığınız cihazınız performans olarak daha verimli olacaktır.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉