• PAYLAŞ

Apple Klavyelerinde OLED Ekran

  • 22/06/2016 - 23:41
  • 0 Yorum
  • 859 görüntüleme

Teknoloji dünyasında bir adım önde gitmeyi her zaman seven Apple, yenilikçi bir bakışla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Apple dünya üzerinde telefon kullanıcıları kadar bilgisayar kullanıcılarının da göz bebeği. Apple yaptığı tasarımların muhteşemliğinin yanı sıra aynı zaman da kaliteyi ve yeniliği sunmaya kendine ilke edinmiş teknoloji devlerinden bir tanesi.  Apple MacBook modellerinde dokunmatik teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Üstelik Apple pek sık yapmasına alışkın olmadığımız bir değişiklik yaparak yeni çalışmaların konsepti ile ilgili bilgilerin teknoloji dünyasında sızmasını pek önemsemiyor. Bugüne kadar bir çok söylentiye neden olan özellikle klavyesinde farklı bölümlerin ve işlevlerin yer alacağı ile ilgili haberler gündeme gelmişdi. Apple için son gelen haberler beklenenden çok daha iddialı ve gelişmiş olduğunu söylemeliyiz.

Son gelen haberlerde  MacBooklarda kullanılacak OLED dokunmatik ekranın klavyeyi de içereceği aynı zaman da dokunmatik bir klavye ile cihazın kullanılacağı  bu bakımdan oldukça farklı bir tasarım sunarken aynı zamanda farklı bir kullanım da sağlanacak.

Klavyede ekrana da yer verilecek olması beklenen gelişmeler arsındaydı, klavyenin aynı zamanda da dokunmatik olması beklenen bir gelişme olmadığı için farklı olacak. Klavyede yer alan OLED ekran üzerinden MacBook dock işlevlerinin tamamının da kontrol edileceği söylenirken, Apple MacBook kontrolünü küçük ekranı ve gelişmiş klavyesi ile birlikte çok daha kolay kullanılabilir bir hale getiriyor. Apple Klavye ile ilgili şu ana kadar  hiçbir açıklama yapılmazken, her zaman olduğu gibi  markaya yakın kaynaklardan teknoloji dünyasına sızdırılan bilgiler dahilinde detaylar hakkında bilgi sağlanmış durumda.

Yakın bir zaman diliminde piyasaya çıkması beklenen OLED ekranlı klavyeler oldukça rağbet göreceği gibi diğer firmalarında farklı tasarımlar altında OLED ekranlı klavyelerle karşımıza çıkacak olacağını söylemek mümkün. Bizler için yapılacak olan beklemek ve yenilikleri takip etmek olacak

Apple Klavyelerinde OLED Ekran 2 Apple Klavyelerinde OLED Ekran 1

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉