• PAYLAŞ

Twitter Hesabınızı Korumanın Yolları

  • 22/06/2016 - 23:30
  • 0 Yorum
  • 826 görüntüleme

Twitter-Güvenlik-Sistemleri

Twitter, aylık aktif kullanıcısının 300 milyonu aşan  anlık olarak seslerini dünyanın dört bir tarafına duyurulmasına olanak tanıyan en etkin sosyal medya platformu konumunda. Her zaman yeni ürünlerle kullanıcılarına daha etkili, kolay iletişim olanakları sunuyor. Twitter, yaptığı güncellemeleriyle de kendilerini ifade edebilecekleri güvenli bir ortam sağlıyor.

Günümüzde güvenlik en önemli unsurların başında yer alıyor. Bazen onlarca şifreyi aklımızda tutmak için çalışsak da bunu her zaman başaramayabiliyoruz. Siber saldırılar ve hesapların başka kişilerin eline geçmemesi için de mücadele verip her zamankinden daha da dikkatli olmak zorundayız.

Twitter hesabınızı güvende tutmanız konusunda sürekli bildirimlerde bulunuyor. Peki, hesabınızı güvende tutulmasını, mümkün olduğunca korunmasını nasıl sağlayabiliriz ? Twitter’ın  önerilerinden bazılar :

Güçlü bir şifre belirleyin 

Twitter Hesabınızı Korumanın Yolları

Önlem almak, her zaman bir soruna çare bulmaktan daha kolaydır. Doğum gününüz, evcil hayvanınızın adı çocuklarınız-anne-babanızın isimleri gibi yakınlarınız, tuttuğunuz takım gibi herkesin kolaylıkla bilebileceği bilgilerden bağımsız bir şifre belirleyin. Harflerin ve rakamların bolca karışımından ve büyük küçük harflerden oluşan tahmin etmesi zor olan bir şifre kullanın. Sadece güçlü bir şifre oluşturmak yetmiyor. Oluşturduğunuz şifrenizi düzenli aralıklarla (örneğin her 2 ayda bir) değiştirmek hesap güvenliğiniz için önemli adımlardır.

Twitter.com üzerinden giriş yaptığınızdan emin olun 

Şüpheli bağlantılara çok dikkat edin ve giriş bilgilerinizi doldurmadan önce Twitter.com adresinde olduğunuzu mutlaka kontrol edin.

Dolandırıcılara dikkat edin

e-posta adresinize, kullanıcı adınız ve şifreniz gibi özel bilgileriniz isteyen mailler gelebilir. Bu maillerle veya size takipçi veya para kazandırma vaadinde bulunan kişilerle gizli bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayın.

İki aşamalı doğrulamayı kullanın

Yeni bir cihaz üzerinden ya da tarayıcı üzerinden oturum açtığınız her seferde, telefonunuzdan doğrulama kodu alarak oturumunuzu bu şekilde açın. Twitter hesabınıza girmeden önce, telefonunuza rastgele bir kod ile girmenize olanak sağlıyor, telefonunuza yolladığı rastgele kodu kullanarak giriş yapın.

Direkt Mesajlara gelen  tuhaf bağlantılara dikkat edin 

Mesaj kutunuza  bağlantılar gelebilir. Bağlantı bir arkadaşınızdan da gelebilir bağlantıya tıklamadan önce doğru kaynaktan geldiğine emin olun.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉