• PAYLAŞ

Apple Store Randevu Nasıl Alınır?

  • 19/05/2017 - 16:00
  • 0 Yorum
  • 597 görüntüleme

Apple bildiğiniz gibi şu an dünyanın en güçlü ve en zengin şirketlerinin başında gelmektedir. Hazırlayarak sunduğu ürünler sayıca rakiplerine göre adet bazın az olsa da değer bakımından onların çok üzerinde bulunuyor. Son İphone 7 ve 7s modellerinin ülkemizde 4 bin TL’nin üzerinde satıldığını biliyorsunuz. Bu şirket yapısını korumak için birçok ilginç yöntem kullanılıyor. Bunlardan birisi de Apple Store’lerden randevu alma sürecidir. Gelişi güzel bir şekilde sizin gelmenizi istemiyorlar. Belirli kurallar çerçevesinde onlardan randevu alarak ziyaret etmeniz gerekiyor. Tabi Apple’ın tüm işlerinde olduğu gibi bu konuda da çok ince detaylar var. Bu konuda bilgi sahibi olmayan insanlar randevu almakta zorluk çekiyor. Şimdi sizlere Apple store genius bar üzerinden nasıl randevu alacağınızı maddeler halinde açıklamaya çalışacağız. Bu esnada dikkatli davranmanız gereken önemli bilgileri de sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

Apple Store Genius Bar Randevu Alırken Dikkat Edilecekler

Öncelikle bu randevuyu almaya karar verdiğiniz bilmeniz gereken en önemli detayların başında randevu tarihini Apple’ın kendisinin belirlediğidir. Bu randevu için sizin randevu alma ekranına girerek talep ettiğiniz tarih ve saat baz alınmaktadır. Diyelim 19 Mayıs 2017 tarihinde saat 15.00’da randevu almak için giriş yaptınız. Sistem sizi otomatik olarak bu tarihten bir hafta sonra saat 15.00’a randevu verecek şekilde yönlendirecektir. Genelde bu süre içerisinde tüm sorunların çözüldüğünü vurgulamak için bu şekilde bir sistem uyguluyorlar. Randevu ekranında alacağınız saatler arasında size tarih olarak yakın iptal edilmiş olanlar varsa onları da görme şansınız oluyor. Ek olarak randevu ekranı sürekli olarak açık tutulmuyor. Yani istediğiniz her zaman bu ekrana girerek randevu alma şansınız yok. Gün içerisinde sürekli olarak her saat 5 ile 10 dakika arasında bu ekran açılıyor. Şansı yaver gidenler bu ekranın açıldığı ana denk gelmeyi başararak randevularını talep edebiliyor. Sizde bu şanslılardan olmak istiyorsanız randevu ekranını sürekli olarak kontrol etmenizde fayda görüyoruz. Bu sayede şans seviyenizi arttırarak randevu alabilen şanslı insanlardan birisi olabilirsiniz.

Apple Store Randevu Alma

Şimdi ise randevuyu nasıl alacağınızı anlatalım. Şansınız yaver gitti ve ekrana girmeyi başardınız. Apple Genius Bar için alt tarafta linke tıklayarak bu randevu talebine ulaşmayı başarabilirsiniz.

https://www.apple.com/tr/retail/geniusbar/

Bu sayfanın en alt kısmında Rezervasyon Yapın seçeneğini bularak tıklamanız gerekiyor. Bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza hangi Apple ürününden destek alacağınızı soran bir ekran gelecektir. Ürünü tercih ederek işlemlerinize devam etmelisiniz. Karşınıza cihazının ile ilgili ne gibi sorunlar yaşadığınızı soran bir ekran gelecektir. Sabit başlıklar olarak pil, güç ve şarj, sistem performansı, onarım ve fiziksel hasar, wi-fi, apple kimliği ve parola sorunu, uygulamalar ve İOS sorunları gibi 7 ana başlıkta sıralanan sorunlar bulunmaktadır. Eğer sizin sorununuz bunlardan birisi değilse arama bölümüne tıklayarak kendi sorununuzu bulabilirsiniz.

Her seçeneğin altında farklı detaylar bulunuyor. Örneğin fiziksel hasarda ekran çatlak ya da arama yapılmıyor gibi seçenekler bulunuyor. Eğer sorununuz listede yoksa konu başlığım listede yok diyerek kendi sorununuzu oluşturabilirsiniz. Bunu tercih ettikten sonra onarım için getirin sekmesine tıklamanız gerekiyor. Apple kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra randevu tarihleri karşınıza çıkacaktır. Burada günü ve zamanı tercih ederek Apple Store ile randevunuzu belirlemiş oluyorsunuz. En yakın Apple Storeler ve randevu verecekleri tarihler karşınıza çıkacaktır. Onayladıktan sonra rezervasyonunuzun onaylandığını gösteren bir ekran karşınıza gelecektir.  Tek yapmanız gereken o tarih ve saatte orada bulunmak olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉