• PAYLAŞ

Arnavutluk Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • 03/09/2016 - 14:00
  • 1 Yorum
  • 1857 görüntüleme

Küçük olan ama kendi kendine yetebilen Avrupa ülkelerinden birisi olan Arnavutluk ekonomik büyümede istikrarlı tutumu sayesinde son yıllarda dikkat çeken ülkeler arasında. Ülkeye gelen yabancı yatırım miktarında önemli derecede artış yaşanan ülkede işsizlik en büyük sorunlar arasında olsa da, başta tarımcılık olmak üzere kendi işini kuranların sayısı oldukça fazladır. Her geçen gün ekonomide yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde Arnavutluk, son yıllarda sergilediği olumlu tablosu vatandaşlarında ilgisini çeken özellikler arasında. Arnavutluk ekonomisin de yaşanan olumlu gidişat yurt dışından gelerek ülkede yaşamaya karar verenler için oldukça cazip imkanlardan biridir.

Arnavutluk topraklarında eğitim görmek, çalışmak için de çeşitli kolaylıkların sunulması, yabancıların ilgisini çeken etken durumlardır. Çeşitli nedenlerden dolayı yurt dışında yaşamak isteyenler, ülkemize oldukça yakın, kültürümüze son derece kolay uyum sağlayan Arnavut halkı ile iç içe yaşamayı daha çok tercih edebiliyor.

Balkanların tarihine bakıldığında eski bir Osmanlı toprağı olması sebebiyle Türklere büyük bir sempati ile yaklaşılmaktadır. Ülkemizde yaşamakta olan Arnavutlar ve onların ülkelerinde bulunan ve kan bağı olan kişiler sebebiyle iletişimlerini sürdürmeleri sayesinde iç içe olarak yaşamakta zorlanmadığımız ülkeye gidenler nasıl oturma izni alacağı, Arnavutluk topraklarında çalışma izninin nasıl alınacağını, Arnavutluk vatandaşı nasıl alınır, gibi konular üzerinde araştırma yapan bireyler için Arnavutluk vatandaşlık şartları ve koşullarını sizleri için aşağıda sıraladık.

arnavutluk-vatandaslik-basvurusu-nasil-yapilir-1

ARNAVUTLUK VATANDAŞLIK ŞARTLARI

Arnavutluk vatandaşlığı almak isteyenlerin öncelik olarak hesabında yüklü miktarlarda paraya ihtiyacı vardır. Arnavutluk ekonomisine destek olacağına inandığı bireylere son derece kolay vatandaşlık verebiliyor. Arnavut vatandaşlığını alabilmek için bu ülkeye minimum 200 bin dolar civarında yatırım yapılması gerekiyor. Arnavutluk vatandaşlığı ülkelerine yatırım yapan bireylere sorunsuz veriliyor. Ülkenin ekonomisi hızlı olarak gelişmekte olduğu için ülkede iş kurmak isteyenlere, yatırım yapanlara kapılarını sonuna kadar açıyor. Arnavutluk başkenti olan Tiran iş olanakları açısından oldukça fazla imkanlar sunuyor. Para birimi Arnavutluk leki olan ülkede ticari hayatta ise dolar yada euro kullanımı mümkün. Fakat Arnavutların ülkemizle bağı olmasından dolayı Türk Lirası da kullanılan para birimleri arasında bulunuyor. Arnavutluk Vatandaşlık Kanunu maalesef ki yatırım şartı konusunda kesinlikle taviz vermiyor.

Bu nedenden dolayı da ülkede işçi olarak çalışan bireylerin vatandaşlık isteği hayalden öte gidemez.

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 3.2]
  • PAYLAŞ


nasilyapilir com
Yunus - 26/04/2017 - 13:17

gayrimenkul almak istiyorum vatandaşlık alabiliyormuyuz.veyahutt öğrenci olarakta şengen bölgelerinde vizesiz gidebilirmiyiz

Cevapla
Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉