• PAYLAŞ

Avangart Giyim Tarzı Nasıl Yapılır?

  • 23/09/2016 - 00:10
  • 0 Yorum
  • 2022 görüntüleme

Avangart Giyim Tarzı Nasıl Yapılır?

İnsanlar farklı görünmek adını her zaman farklı elbiseler giyerek dışarı çıkmayı tercih edebiliyor. Bazen bu kıyafetler o kadar  aykırı oluyor ki, toplum tarafından sanki uzaylı görmüş etkisi yaşanabiliyor. Bu tarz giyime avangart denilmektedir. Aslında bu ürünler birer konsept olarak tasarlanmaktadır. Genellikle moda defilelerinde mankenlerin üzerinde gördüğümüz ve anlam veremediğimiz elbiseleri ifade etmektedir. Bu tarz elbiseleri ortaya çıkaranlar genellikle tasarımcılardır. Kendi iç dünyalarını bir sanatçı edasıyla dışarı vurmak istemelerinin bir sonucu olarak karşımıza çıkan tarz olarak isimlendirebilirsiniz. Peki, avangart giyimi dışarıda yani günlük hayatta giysek ne gibi tepkiler alırız. Bunu düşünen insanlar arasında bulunuyorsanız birlikte cevabı arayalım.

avangart-giyim-tarzi-1

Eğer Avangart giyime ilginiz varsa, bu tarzı benimseyen ve ürettikleri, çizdikleri elbiselerde ya da aksesuarlarda bu tarzı benimseyen tasarımcıları öncelikle takip etmek isteyebilişiniz. Bunların arasında en çok bilinenleri Yohji Yamamoto, Alexander McQueen, Rick Owens ve Gareth Pugh bulunuyor. Bu moda tasarımcıların çizdikleri kıyafetler, aksesuarlar, ayakkabılar özel moda defilelerinde mankenler tarafından sergilenmekte, bazı ürünlerde gözde moda şehirlerinde uçuk fiyatlara alıcı bulabilmektedir. Sizlerde bu tarza yakın kıyafetler giyme niyetindeyseniz konuya biraz daha eğilmeniz gerekiyor. Ne kadar saçma sapan olan kıyafetler çoğunlukta olsa da bazı kıyafetler gerçekten dikkat çekici biraz değişiklik yaparak günlük hayatın içerisinde rahatlıkla giyilebilecek şekilde üretimi yapılmaktadır.

Bunun için kendi tarzınız konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Ayrıca moda bilginiz de yüksek seviyelerde olması gerekiyor. Küçük değişiklikler yapmadan önce sanatçının neden bu elbiseyi bu şekilde çizdiğini ve ortaya çıkardığı bilmeniz ya da anlamanız gerekiyor. Onu anladıktan sonra anlatmak istediği düşüncenin fazla dışına çıkmadan kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Bu noktada unutmamamız gereken bir başka detayda ille avangart giyim için tasarımcıları takip etmemize gerek yok. Sizde kendi avangart giyim tarzınızı oluşturabilirsiniz. Onun için bu giyim tarzının tam anlamı ile felsefesini yani anlatmak istediğini anlamanız gerekiyor. Bu giyim tarzı bir nevi insanın içinde ki saçmalamayı seven kısma hitap etmektedir. Kendine güven duyan insanlar tarafından çok rahatlıkla denenebilecek kıyafetler bulunmaktadır.

 

[Toplam:7    Ortalama:2.1/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉