• PAYLAŞ

Az Sermaye ile Yapılabilecek 20 Karlı İş Fikri Nelerdir?

 • 11/01/2017 - 19:21
 • 0 Yorum
 • 797 görüntüleme

Az Sermaye ile Yapılabilecek 20 Karlı İş Fikri Nelerdir?

İnsanlar akıllarına gelen birçok işi sermaye yetersizliği nedeniyle yapmaktan uzak duruyor. Bu yazımızda onlara az sermaye ile yapabilecekleri yüksek kar getiren 20 iş hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu sayede hayallerini gerçekleştirmek için yapabilecekleri işler hakkında bilgi vermiş olacağız. Yüksek sermaye gerektirmeyen bu işlerde fazla çalışmanızda gerekmiyor. Bu işlerin en büyük özelliği kişiye çok küçük bir alanda, çok az bir miktar para ile para kazandırıyor. Şimdi sıra ile işlerimizi sayalım.

 1. Danışmanlık hizmeti vermek

Bir konuda çok bilginiz varsa ihtiyacı olan kişilere danışmanlık verebilirsiniz. Örneğin Avukat bürolarında yazan danışmanlık ücreti şu kadardır yazısını mutlaka görmüşsünüzdür. Onun gibi düşünebilirsiniz.

 1. Freelance İşler Yapmak

Herhangi bir iş yerine bağlı olmadan evinizde ya da dışarıda serbest çalışarak gelir elde edebilirsiniz. Bunun için bir konuda uzman olmanız gerekiyor. Günümüzde insanlar makale yazarlığı ile bunu yapıyorlar.

 1. Catering Hizmeti Vermek

Türkçe karşılığı evde yemek yaparak çeşitli kuruluşlara satma işi olduğunu söyleyebiliriz. Yemek yapma konusunda uzmansanız ve bunu yaparak para kazanabileceğiniz bir iştir. Yüksek kar marjı bulunmaktadır.

 1. Yaşam Koçluğu Yapmak

İnsanlara destek vererek gelir elde edebilirsiniz. Bu seviyeye gelebilmek için kendinizi bazı konularda çok geliştirmelisiniz. Hizmetini vereceğiniz kişiye yol gösterebilen, yaşadığı ya da yaşayacağı ilişkilerde destek sağlayarak bu işi yapabilirsiniz.

 1. Yatırım Yapmak

Az da olsa çok da olsa doğru yapılan yatırım insanlara uzun vadede gelir getirmektedir. Sizde doğru yatırımlar yaparak kendinize ek gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

 1. Yumurta Üretimi Yapmak

İnsanlar günümüzde organik ürünlere yönelmeyi tercih ediyorlar. Sizlerde elinizde olan imkanlarla yumurta üretimi yapabilirsiniz. Bu sayede güzel gelirler elde edebilirsiniz.

 1. Çay Ocağı Açmak

Bir çay kazanı, bardaklar, çay ve şeker ile küçük bir çay ocağı açarak gelir elde edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi ülkemizde su dan daha çok tüketilen tek içecek çaydır.

 1. Evden Eve Taşımacılık Yapmak

Eşyaları taşımanıza yardımcı olacak bir araç ile bu işi yapabilirsiniz. Günümüzde insanlar ev taşıma işi ile uğraşmak istemiyor. Onun yerine bu işte profesyonel olan insanlara yaptırmayı tercih ediyorlar.

 1. Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Balıkların nasıl yumurtladığını belgesel izleyen herkes görüyor. Yüzlercesini bir kere de yumurtluyorlar. Bir başlangıcın ardından gerekli bakım ve satış ağı ile güzel gelir getiren bir iştir.

 1. Okul Kantini Açmak

Bu işi yapabilmeniz için kantin işletmeciliği belgeniz olması gerekiyor. Okulda çocuklara yönelik yiyecekler ve oyuncaklar satarak güzel bir gelir kazanılacağını hepimiz biliyoruz. Bu işi düşük bir bütçe ile çevirebilirsiniz.

 1. Seyyar Satıcılık Yapmak

Birçok insanın yan gözle baktığı bir iş olsa da doğru yapıldığında bir dükkandan daha çok gelir kazandırıyor. Mısırcı, pilavcı, kestaneci, ekmek arası gibi çok sayıda farklı şekilde yapabilme şansınız var.

 1. Reklam Ajansı Açmak

Grafik bilginiz varsa ve bunu gelire dönüştürmek istiyorsanız sıfır maliyet ile bir reklam ajansı açabilirsiniz. Burada billboardlar, kartvizitler yaparak gelir elde edebilirsiniz.

 1. Yoga ve Pilates Salonu Açmak

Bayanların çok rağbet ettikleri bir spor alanıdır. Bu salonu açmanız için öncelikle eğitim belgeniz olması gerekiyor. Ardından güzel bir salon bulmanız yeterli olacaktır.

 1. Çocuk Aktivite Merkezi Açmak

Günümüzde anne ve babalar ikisi birlikte çalışıyor. Çocuklarını kreş sonrasında da bırakacakları merkezler açmak onlar açısında işlevsel olarak görülüyor.

 1. Stant Açmak

Alışveriş merkezleri içerisinde tek bir ürüne yönelik stant açarak gelir elde edebilirsiniz. Cüzdan, çanta, telefon kılıfı gibi ürünler ya da kitap satabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉