• PAYLAŞ

Backlink Nedir ve Nasıl Alınır ?

  • 15/12/2016 - 18:31
  • 0 Yorum
  • 772 görüntüleme

Backlink Nedir ve Nasıl Alınır ?

Backlink ‘in Ana Siteye Faydası Nedir ?

Web sitelerinin arama motorlarının yaptığı sıralamalarda, üst sıralarda yer alması, daha fazla kullanıcı tarafından sitenin tercih edilmesini sağlar ve bu da hem sitenin otoritesini artmasına hem de gelirlerinin de önemli ölçülerde yükselmesini sağlar. Bu açıdan site üzerinde yapılan çalışmalarda arama motorlarına yönelik olarak çeşitli düzenlemeler ve optimizasyon gerçekleştirilir. Yapılan düzenlemelerin doğru bir strateji ile uygulanması halinde herhangi farklı bir sorun yaşanmadan sitenin değerinin yükselmesi kolaylıkla sağlanabilmektedir. Bir sitenin değerinin yükselmesi için en önemli detaylardan biri farklı siteler üzerinden sitenin link alabilmesidir diyebiliriz. Başka siteler tarafından verilen linkler siteyi tavsiye ettiği gibi bununla beraber Google nezdinde de bu siteleri değerli olarak kabul edilir. Kuşkusuz bu konu üzerinde oldukça önemli püf noktaları bulunmaktadır.

Backlink Link Almında Önemli Noktalar Nelerdir ?

Öncelikle belirtmeliyiz ki her siteden alınacak olan link siteye olumlu yönde katkı yapacağı garanti değildir ve aksine daha kötü bir duruma düşmesine sebep olma ihtimali bulunur. Bu açıdan link almak isteyen bireylerin mutlaka link alınacak siteyi yakından detaylıca incelenmesi ve kendi sitesine artı değer katacağına tam olarak karar verdikten sonra tanıtım yazısı gibi farklı çalışmalar yapılmasından sonra link satın alması gerekir. Backlink alma doğal yollar ile yapılacağı gibi bunun dışında ücretli bir şekilde yapay olarak da gerçekleştirilmesi mümkündür.

Backlinklerin Ana Siteye Etkisi Ne Zaman Olur ?

Site sahipleri açısından için en çok merak konusu olan detaylardan bir tanesi ise alınan linkin ana siteye ne zaman etki edeceğidir. Site adına alınmış olan bir linkin etki etmesi öncelik olarak nasıl bir siteden alındığına bağlıdır. Ortalama bir site üzerinden alınan backlink değerlendirmelerde genel bir düşünce olarak ortalama olarak üç aylık bir süreçtir. Üç ay süre sonrasında  linkin siteye etkisi tamamen hissedilmeye başlanabilir. Genel bir bakışla 3 aylık süre çok uzun gibi görünse de mevcut olan sitenin analiz edilmesi, siteden çıkan linkin detaylı olarak kontrol edilerek olumlu veya olumsuz yönde etkilediğine karar verilmesi ve tüm bu çalışmaların yapılmasının sonucunda sitenin sıralarda bulunan yerinin değişmesi üç aylık bir süre içerisinde kesin olarak tamamlanabilir. Bu açıdan bakıldığında sitenin alacağı link ile beraber sektördeki durumu da otomatik olarak değişmeye başlayacaktır. Bu yaşanan değişim çok farklı şekillerde görülebilmesi olanağı olduğu gibi çok küçük değişiklikler şeklinde de yansımaları görülebilir. Bu yaşanan değişimler sıra yükselmesi veya alçalması şeklinde gerçekleşebilmesi mümkündür. Bu açıdan alınacak linklerin ana site üzerinde nasıl bir etki edeceğini daha öncesinden kestirmek son derece zordur. Ancak otoriter, kalitesi ve ziyaretçi sayısı oldukça fazla olan siteler üzerinden alınacak linkler çoğu zaman siteye olumlu açıdan bir değer katacaktır, aynı zaman da alınan bu linkler ana sitenin sıralamalardaki durumunun da yükselmesini sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉