• PAYLAŞ

Baş ve Migren Ağrılarına Bitkisel Kür

  • 16/06/2016 - 19:14
  • 0 Yorum
  • 852 görüntüleme

Baş ve Migren Ağrılarına Bitkisel Kür 

İnsanoğlunun en çok şikayet ettiği sorunlar arasın da baş ağrısı ve bunun kronik olanı migren gelmektedir.Bu sıkıntılara çözüm üretmek için alanın da bir çok uzman çeşitli araştırmalar yapmış ve babaanne ve dedelerimizden kalan eski usul ilaçların da vücudumuza kimyasal ilaçlar sokmadan da etkili çözümler sunabileceğine laboratuvar testleri ile de bu sonuçları ortaya koymuşlardır. Bitkisel çözümlerin unutmamız gereken en önemli özelliği etkilerinin kişiden kişiye farklı sonuçlar  vermesidir bu farklılıklar kiminde bitkinin kullanılan dozu kimi ise farklı bitkilerin daha iyi sonuç verici olabilmesidir. Bu durum da en iyi sonucu elde etmenin yolu kendi bünyenize en iyi gelecek kür bulana kadar güvenilir bitkileri denemektir.

Baş ve Migren Ağrılarına Bitkisel KürBitkisel çözümlerden önce baş ağrısının genel olarak neden olduğu stres ve sinir bunlardan uzak durmamız gerektiği bir gerçektir sürekli stres ve gerilim altında bulunuyorsanız bu tür kürler bu konuda çok yardımcı olacak türdendir. Kür detaylarına girmeden önce stres ve gerilime iyi gelecek bitki türlerinin bilindik olanlarından bazıları şunlardır ; Lavanta bitkisi çayı , Ihlamur bitkisi çayı , Kediotu bitkisi çayı , Papatya çayı , Sarı Kantaron bitkisi çayı sinirleri yatıştırma ,stres ve baş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Bu tür bitki çaylarını yapmanın asıl önemli olan kısmı püf noktalarıdır , bitki çaylarını yaparken önce suyumuzu güzelce kaynatıyoruz ve kaynattığımız kabın ateş üzerinden alıyoruz ve alınmasını bekliyoruz  bu yöntemin asıl amacı kaynayan suyun için de çayımızı yapmaya kalkışırsak suyun buhar etkisiyle bize iyi gelmesini beklediğimiz bitkinin özünün buhar yoluyla havaya karışacak olmasıdır. Diğer ciddi sorun sinüzit ve migren bunlar daha sert baş ağrılarına neden olurlar bun tip ağrılar için bilindik bitkiler ; Meyan kökü , Nane bitkisi , Zencefil , Yeşil çay ve Okaliptüs bitkisidir bu bitkilerin en güzel yanı ise ister çay olarak yada tercihen ağrı olan bölgemize masaj uygulayarak kullanabiliyor olabilmemizdir.

Bitkisel tedaviler konusunda uzmanlaşmış İbrahim saraçoğlu’nun tavsiyesi olan iki kürü sizlerle paylaşıyoruz Önceden kaynatılmış ve ılıtılmış paşa çayı diye tarif ettiğimiz çok açık çayımıza 8-10 adet kadar kuru karanfil atıyoruz ve kesinlikle şeker kullanmadan tüketiyoruz.. Migren gibi ağır baş ağrıları için tavsiye ettikleri bitki kürü ; Bu kür uzun zamanlı bir kür olup söylenildiği şekilde kullanılması gerekmektedir. 21 gün süre için de günde 2 defa olmak kaydıyla ; bir kase için de bir bardak suyumuz kaynatıyoruz ilave olarak bir yemek kaşığının yarısı kadar biberiye atarak 8 – 10 dk  kadar altı çok açık olamamak şartıyla demliyoruz, demleme işleminin ardından güzelce süzüyoruz ve tok karnına içiyoruz .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉