• PAYLAŞ

Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • 28/07/2016 - 15:52
  • 0 Yorum
  • 693 görüntüleme

Yeni bir iş yeri açmak istiyorsunuz ancak bu konuda bir firmadan bayilik alarak bunu gerçekleştirmek istiyorsunuz. Bayilik başvurusunun nasıl yapılacağı konusunda ise bazı bilgilerinizin eksik olması nedeniyle yanlış hareket etmekten korkuyorsunuz. Endişelerinizi gidermek ve sizi bu konuda bilgilendirmek için bu yazıyı hazırlıyoruz.

bayilik-basvurusu-nasil-yapilir

İşyerinizi hangi alanda açacağınızı belirledikten sonra ilk yapmanız gereken o alanda sektör araştırması yapmalısınız. O sektör içerisinde bayilik veren firmaları araştırmalısınız. Örnek vermemiz gerekirse kargo bayiliği almak istiyorsunuz. Bulunduğunuz bölgeye bayilik veren firmaları araştırarak işe başlamalısınız. Eğer il merkezinde yaşıyorsanız bu konuda şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Araştırmanızı yaptıktan sonra karşınıza birden fazla seçenek çıkabilir. Bu seçenekler arasından iş yapacağını daha çok düşündüğünüz firmayı tercih etmelisiniz. Ancak bunun için de bazı konulara dikkat etmelisiniz.

Bayilik veren birçok firma bayilik talep edenlerden bayilik bedeli istemektedir. Halk tabiri ile size bunu anlatmamız gerekirse sizlerden hava parası talep etmektedir. Bu hava parasını ödemeniz size hazır bir düzen sahibi yapacaktır. Örneğin Türkiye’nin en büyük ve en bilinen kargo firmasından bayilik alırsanız birçok dertten kurtulmuş olacaksınız. İlk defa dükkan açanların karşılaştığı sıkıntı olan müşteri çekme konusunda hiçbir sıkıntınız olmayacaktır. Müşteri sayınız ilk andan itibaren sürekli olarak yükselecektir. Oturmuş bir sisteme sahip olacağınız için karşılaşacağınız her sorun için hazırlıklı olan bir teknik alt yapıyı satın almış olacaksınız.

Bu konuda dikkatli olmalısınız. İsim hakkı bedeli olarak istenecek tutarı bazı firmalar peşin olarak talep ederken, bazıları da iş başladıktan sonra sizlerden taksitli olarak talep etmektedir. Bulunduğunuz bölgede iş yapacak kargo firmasını talep etmelisiniz. Örneğin tarımsal ürünler yetişen bir bölgede yaşıyorsanız alacağınız kargo bayiliğin de firma tarımsal ürünler taşımalıdır. Eğer taşımazsa hiç beklemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Şehir merkezine kargo firması bayiliği almak istiyorsanız bu konuda herhangi bir dert edinmenize gerek yok. Başvuruyu firmanın web sitesi üzerinden mail yoluyla yapabileceğiniz gibi telefon ile onlarla iletişime geçerek de bayilik başvurunuzu yapabilirsiniz. Bayilik veren firmaların internet sitelerinde genellikle bayilik başvurusu bölümü bulunmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉