• PAYLAŞ

E-Ticarette nasıl başarılı olunur?

  • 28/07/2016 - 16:16
  • 0 Yorum
  • 812 görüntüleme

E-Ticaret giderek büyüyen bir sektör olarak dikkat çekiyor. Yakın bir gelecekte ihtiyaçlarımızın hepsini internet üzerinden karşılayabiliriz. Ülkemizin en eski ve en güçlü e-ticaret sitelerinden olan hepsiburada.com başarı sırlarını Doğan Online YK Başkanı Hanzade Doğan Boyner tarafından açıklandı. E-Ticaret sektörüne girmek isteyenler için bulunmaz bu bilgiler ile çıkacağınız yolda emin adımlar ile ilerleyebileceksiniz.

e-ticaret

1998 yılında kurulduğundan itibaren her şey ayağına gelsin sloganı ile hizmet veren ticaret portalı giderek büyüyen yapısı ile ülkemizin en sevilen markaları arasında ilk sıraya yükselmeyi başarıyor. Bu başarıyı 3 yıl üst üste kazanmayı başaran internet sitesi günümüzde yılına en iyi e-ticaret sitesi ödülünün de sahibi olmayı başardı. Aynı zamanda ülkemizde yaşanan dijitalleşme sürecine öncülük edenlerden birisi olması ile de dikkat çekiyor. Doğan holding bünyesinde hizmet veren e-ticaret sitesi sadece ülkemizin değil yakın bölgelerimiz arasında da en büyük e-ticaret sitesi olması ile de dikkat çekiyor.

E-Ticaret sitenin en büyük başarı kaynağının yapılan depo yatırımı olduğu söyleniyor. Türkiye’nin en büyük depolarından birisi olan ve yaklaşık olarak 100 bin metrekarelik bir alanı kaplayan depo altyapı yatırımın çok önemli olduğu vurgusu yapılıyor. Sadece büyüklüğü ile değil içerisin de bulunan ürünlerin bulunması konusunda ki teknolojisi ile de dikkat çeken deponun sayesinde ayda iki milyon adet ürünün kargolanma işleminin yapıldığı söyleniyor. Boyner, yaptığı açıklamalarda küresel olarak düşündüklerini ancak ülke şartlarını dikkate alarak hareket ettiklerinin vurgusunu yapıyor.

Bu konuda dünyaca ünlü Amazon sitesi ile karşılaştırıldıkları sorusu üzerine, bazı konularda dünyanın en büyüğü olan şirketten ilham aldıklarını söyledi. Şirkete son 3 yıl içinde yaptıkları yüksek miktarda yatırımlar ile aylık olan giren ziyaretçi sayısının 17 milyonun üzerine çıktığının vurgusunu yaptı. Müşterilerinin isteklerini ön planda tutmaya çalıştıklarını söyleyen yönetici, müşterileri ile duygusal bir bağ kurmanın işin ilerlemesi için çok önemli olduğunun vurgusunu yapıyor. Türkiye’de E-ticaret sektöründe yaptıkları farkın müşterilerinin büyük bayı olduğunun vurgusunu yapıyor. Onları şikayetleri ve olumlu ya da olumsuz geri dönüşleri nasıl hareket edeceğimize yön verdiklerinin vurgusunu yapıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉