• PAYLAŞ

Bir Yatırım Uzmanından 3 Tavsiye ile En iyi Yatırım Nasıl Yapılır?

  • 28/11/2016 - 12:33
  • 0 Yorum
  • 673 görüntüleme

Bir Yatırım Uzmanından 3 Tavsiye ile En iyi Yatırım Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinden ondan kişisel finans danışmanlığı konusunda ondan daha başarılı bir insan daha yoktur. Bunu biz söylemiyoruz yazdığı kitapların milyonlarca satması ve aldığı sayısız ödül söylüyor. Kimden bahsettiğimize gelirsek Amerika’da özel bir tv kanalında program yapan Suze Orman’dan bahsediyoruz. Kişisel finans uzmanı denildiğinde dünya üzerinde onun kadar başarılı olan bir kişi daha yoktur. Kişisel finans kelimesi ile birlikte anılır. Yaptığı televizyon programı olan Suze Orman Show ile iki adet Emmy ödülü almayı başarmış başarılı bir sunucudur.

Çok ilginç bir hikayeye sahiptir. Yatırımcılığa başladığında ayda sadece 400 dolara çalışan 30 yaşında bir garsondu. Ancak şu an kişisel finans konusunda kitabı olan, televizyonda şovu olan ve önemli bir şirkette başkan yardımcılığı yapan biri konuma gelmiş. Şu an 65 yaşında olan bu kadının yatırımcılara tavsiye ettiği 3 önemli detay vardır. Hayat hikayesi tam bir peri masalına benzeyen Suze Orman’ın yakaladığı başarısının akıllı karar alması ve riski azaltmasının önemli bir etkisi var. Bu konuda kendini kısa sürede geliştirmesi sayesinden Merrill Lynch’in en iyi brokerlarından birisi olmayı başarmıştır. Çok az röportaj veren bu başarılı iş kadınının son röportajını Yahoo Finance verdiğini söylemeliyiz. O makaleden alınan ve yatırımcıları yakından ilgilendiren bilgileri sizler ile paylaşmaya çalışacağız.
suze-orman-yatirim-tavsiyeleri-1

  1. Yatırımlarınızı tek bir noktaya odaklamaktan vazgeçin

İnsanlar ilk yatırımları yapmaya başladıkların da genellikle tek bir noktaya odaklanırlar. Örneğin borsa da hisse senedi almak istediklerinde tek bir şirketin hissesini alırlar. Tek bir yatırım aracına bağlanmanın kaybetme riskini arttırdığını söylüyor. Bu durumdan kaybetmekten kaçmanın imkansız olduğu söylüyor. O nedenle eğer bir hisse senedi alacaksanız ve bunu o şirkete benzer olan şirketlerin hisse senedini alarak çeşitlendirmeniz gerektiğini vurguluyor. Eğer o şirket istediğiniz başarıyı gösteremezse diğer şirketler gösterecektir o da sizin her koşulda kazanmanıza yardım edecektir. Portföy çeşitlendirmesi konusunda sitemizde daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak oraya bakmadan size ETF’yi yani borsa yatırım fonunu önerebiliriz.

  1. Fiyat ortalamak başarının anahtar noktasıdır

Piyasalarda alım satım yaparak para kazanmak en kolay para kazanma yöntemidir. Ünlü kişisel finans uzmanı bu konuda yaptığı açıklama da kimsenin piyasayı anlık olarak en iyi şekilde yorumlayamayacağını söylüyor. Arada olabilir ancak her zaman bunu yapmak çok zordur. Her zaman minimum fiyattan alıp maksimum fiyattan satış yapmanın zorluğuna çeken iş kadını bu konuda yatırım yapacaklara tavsiyede bulunuyor. Yatırımın için sabit bir rakam belirleyin, örnek olarak 200 TL belirleyebilirsiniz. Ve bu para ile her ay düzenli olarak fon ya da EFT alımı yamanızı söylüyor. Piyasa yükseldikçe alımınız düşecek, piyasa düştükçe alımınız artacaktır. Ancak sonuçta ortalama fiyattan alım yapmayı başarmış olacaksınız. Bu da piyasa yükseldiğinde otomatik olarak kar etmenizi sağlayacaktır.

suze-orman-yatirim-tavsiyeleri-2

  1. Erkenden ve En doğru başlangıcı yapın

Yatırım yapmak için para biriktirmeye gerek olmadığını söylüyor. İnsanlar genellikle yatırım yapmak için para biriktirmeye yöneliyorlar. Ve birikimin ardından yatırım için doğru zamanı bekliyorlar. Ancak bu zamanın hiçbir zaman gelmeyeceğini söylüyor. Yatırım için birikim yapmaya gerek olmadığını, yatırıma ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olacağını söylüyorlar. Erken başlanan yatırımın en iyi başlangıç olduğunu ve doğru zamanın mutlaka olduğunu ancak yatırım yapmanın en doğru zaman olduğunu söylüyor. Para kazanacağınızı yapacağınızın yatırımın vadesinin belirleyeceğini ancak yatırım yapmadan hiçbir şekilde kazanç elde edilemeyeceğini söylüyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉