• PAYLAŞ

Birikim Hesabı Nasıl Oluşturulur? Faydaları Nelerdir?

  • 27/01/2017 - 23:15
  • 0 Yorum
  • 847 görüntüleme

Birikim Hesabı Nasıl Oluşturulur? Faydaları Nelerdir?

Birikim yapmakta zorlananlar için bankaların sunduğu bir hizmettir. Birikim hesabının çok sayıda avantajı vardır. Genellikle vadeli mevduat hesabı ile karşılaştırılsa da ondan farklı bir yapılanmaya sahiptir. Vadeli mevduat hesabında yapacağınız yatırımdan belirli süreler zarfında çıkma şansınız bulunmuyor. 3 ay, 6 ay ve yıllık yapılan yatırımlardan zamanından önce çıkış yaparsanız kazancınızı bırakmanız gerekiyor. Bu da uzun bir süre paranızı kullanmadan orada durmasına izin vermeniz anlamına geliyor. Birikim hesabında ise durum biraz daha farklı işletmektedir. Yatırım için hesabına koyduğunuz paranıza gecelik faizi işler. Buda hesabınızda bulunan parayı istediğiniz zaman kullanma fırsatı sunar.

Vadeli mevduat hesaplarında bir açılış tutarını mutlaka geçmeniz gerekir. Aksi taktirde faizin seviyesini istediğiniz orana çıkaramazsınız. Birikim hesabınızda bunun gibi bir açılış tutarı yoktur. Ayrıca istediğiniz zaman para çekebileceğiniz gibi birikim hesabınıza istediğiniz her an para yatırabilirsiniz. Bu da sayabileceğimiz avantajlarından birisidir. Sürekli olarak çalıştığınız bankada dahil olmak üzere ülkemiz de hizmet veren tüm bankaların birikim hesabı hizmeti bulunmaktadır. Uyguladıkları faiz oranlarına ve sundukları avantajlara bakarak herhangi bir bankayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Birikim hesabının ne olduğu ve yatırımcısına sağladığı avantajların birkaçı hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yazımızın devamında birikim hesabı açmanın nedenlerini 3 başlıkta size aktarmaya çalışacağız.

Hesap İşletim ücreti ödemeden işlem yapma fırsatı

Bankaların en sık karşılaştığı şikayetlerin başında sürekli olarak kesilen hesap işletim ücretleri gelmektedir. Bankalar eğer onlarda birikim hesabı açarsanız sizden hiçbir koşul altında hesap işletim ücreti almayacaklarını söylüyor. Birikim hesabınızı oluşturmanızda bunun bir avantaj olduğunu söylememize gerek yok. Birikim hesabınızda yapacağınız birikimde kesilmeyecek hesap işlem ücretinin olmaması sürekli olarak hesabınızı kontrol etmenize gerekmeyecektir. Rahat bir şekilde risk olmadan rahatça yatırımınızın artmasını izleme fırsatına sahip olacaksınız. Yıllarda yaptığınız tasarruflar ile biriktirmiş olduğunuz miktarı istediğiniz her an bu hesaba ekleme şansına sahip olacaksınız. Bu hesapla birlikte daha fazla tasarruf etmek ve birikim hesabınızda ki limiti arttırmak için düzenli olarak çalışmaya devam edeceksiniz.

Geleceğinize yatırım yapmanın en doğru yolu birikim hesaplarıdır

Daha gencim önümde uzun bir ömür var diye düşünerek hareket etmek hatalı bir tavır olacaktır. Hangi yaşta olursanız olun hayatın size ne getireceğini bilemediğiniz için yatırım yapmayı sürekli olarak düşünmelisiniz. Tedbirli davranmak sizi her duruma ve koşula karşı hazır hale getirecektir. Yarınlarınızda sahip olmak istediğiniz şeylere daha hızlı bir şekilde ulaşmak için tercihinizi birikim hesabından yana kullanmalısınız. Sadece kendinizi değil ailenizi de düşünmelisiniz. Birikim hesabı sağladığı avantajlar ve uzun vadeli yatırımınıza düşük risk ihtimalleri ile garanti para kazanabilme imkanı sunuyor. Günümüzde yatırımcıların tercih ettiği birçok enstrümanda yaşanan dengesizlikten uzak durmak için tek tercihiniz burası olmalıdır.

Birikim hesabının faiz getirisinden yararlanın

Bu hesaplarda kazanç elde etmek faiz yöntemiyle sağlanıyor. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi hesaplarda gecelik faiz uygulanıyor. Bu da hesabınızı istediğiniz zaman kullanabilme imkanı sunuyor. Hesabınızdan istediğiniz her an para çekebileceksiniz. Aynı zamanda birikim hesabınıza istediğiniz her zaman istediğiniz her miktarda para yatırabilirsiniz. Çok az ya da fazla olması fark etmez. Çok yatırırsanız gelir seviyenizi arttırmış olacaksınız. Çok az birikim yaptım bununla yatırım yapamam diye düşünmeyin. Miktar ne olursa olsun hesabınıza aktarın. Unutmayın damlaya damlaya göl olur. Sizde birikiminizi bu şekilde yönlendirin ve bu sayede az ile başlayan birikiminiz gün geldiğinde istediğiniz miktara ulaşmış olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉